Následuje
Hokej den poté

Plzeň oslaví návrat pohárů, postup je na dosah

Plzeň - Do Plzně se po dlouhých 40 letech v úterý vrátí zápas evropského poháru a duel s Pjunikem Jerevan má být pro domácí fotbalisty i fanoušky také oslavou postupu do 3. předkola Ligy mistrů. Západočechy by musel potkat nevídaný kolaps, aby v odvetě na zrekonstruovaném stadionu ve Štruncových sadech promrhali náskok z prvního utkání v Arménii, kde před týdnem vyhráli drtivým poměrem 4:0. Zápas začne ve 20:15, hlavním rozhodčím je Fin Antti Munukka. Utkání vysílá ČT4 a web Sportživě.cz.

"První zápas jsme zvládli perfektně, ale pořád nesmíme nic podcenit. Mohlo by se nám to vymstít. Věřím, že to zvládneme a budeme se moci o postupovou radost podělit se zaplněným stadionem," uvedl brankář Roman Pavlík. "Náskok je takový, že kdybychom jej neudrželi, byli bychom za pitomce," přidal se obránce David Limberský, který první utkání vynechal kvůli disciplinárnímu trestu, ale nyní už je připraven hrát.

Plzeňané zápas mohou brát už spíše jako přípravu na páteční duel českého Superpoháru, v němž jako úřadující ligoví šampioni vyzvou pohárového vítěze z Mladé Boleslavi. Ale zápas s Pjunikem má sloužit především jako test na další předkolo Ligy mistrů, v němž Viktoria podle všeho narazí na Rosenborg Trondheim. Ten po prvním utkání s islandským Breidablikem drží pohodlný náskok 5:0.

Duel je velkou událostí pro celé město

Plzeň se připravuje na odvetu

Poprvé v historii se v Plzni zastaví kolotoč nejprestižnější evropské klubové soutěže; Štruncovy sady budou hostit pohárové utkání po dlouhých 40 letech poté, co se zde v roce 1971 představil slavný Bayern Mnichov v Poháru vítězů pohárů. Loni se sice Plzeň na evropskou scénu vrátila, ale svůj domácí duel v předkole Evropské ligy musela hrát na pražské Letné, protože její vlastní stánek nesplňoval kritéria pro mezinárodní zápasy.

Trenér Pavel Vrba:

"Fotbalová historie pamatuje hodně zápasů s velmi zvláštními výsledky a my nic takového nebo nějaké jiné drama nechceme dopustit. Rádi bychom potvrdili dobrý výsledek z prvního zápasu a nejlépe výhrou. Hrajeme i o český koeficient."

To už nyní neplatí, Štruncovy sady od letní pauzy procházejí velkou rekonstrukcí a pět a půl tisíce diváků na částečně přestavěném stadionu bude zvědavých, jak si hráči poradí s arménským soupeřem. Pohled na stadion je nezvyklý, diváci zatím mohou pouze na hlavní tribunu, výstavba těch kratších za oběma brankami teprve finišuje a protější ochoz by měl být hotový až za půl roku. Zápas má být vyprodaný, dnes dopoledne ještě šlo dodatečně do prodeje 500 vstupenek, které měly zčásti připadnout do sektoru hostujících fanoušků.

Vrba si může dovolit šetřit i některé z klíčových hráčů. Do hry se podle něj vrátí levý bek Limberský, ani další rošády v sestavě nejsou vyloučeny. Vrba prý bude vycházet z toho, v jakém složení Plzeň hrála v Jerevanu. Ke změnám sáhne spíš až v pátek proti Boleslavi. "Budeme teď mít docela náročný program. Ale máme tak silný kádr na to, že se vůbec nebojím toho, jak zápasy zvládneme i v jiné sestavě," uvedl Vrba. V úterý určitě nebude k dispozici zdravotně lehce indisponovaný ofenzivní univerzál Martin Fillo.

Předpokládané sestavy:

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Čišovský, Bystroň (Ševinský), Limberský - Petržela, Jiráček, Horváth, Kolář, Ďuriš - Bakoš.

Pjunik: Israeljan - Hovsepjan, Harojan, Edigarjan, Juspašjan - Manojan, Malakjan, Gagik Pogosjan, Voskanjan - Gukas Pogosjan, H. Hovhannisjan.

Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy