Následuje
Jihostroj České Budějovice - Kladno volejbal cz

Plzeň jednala s Kozlem, Dukla ho dál odmítá pustit

Praha - Zástupci Plzně jednali s trenérem Dukly Lubošem Kozlem, jenž patří k největším favoritům na místo nového kouče fotbalové Viktorie po odchodu Pavla Vrby, který po konci podzimní sezony převezme český národní tým. Pražský klub schůzku potvrdil, ale svého kouče před vypršením smlouvy dál nechce pustit. Dvaačtyřicetiletý Kozel působí na Julisce od ledna 2010 a po postupu do první ligy skončil s Duklou dvakrát za sebou na šestém místě tabulky.

Trenér Dukly Luboš Kozel
zdroj: ČTK autor: Michal Doležal

"Luboš Kozel dostal souhlas k tomu, aby s Plzní jednal nebo si ji vyslechnul. Nebyl striktní zákaz klubu s Plzní komunikovat. Šlo asi o sondáž toho, jestli by byl schopen trénovat Plzeň a za jakých podmínek," řekl sportovní ředitel Dukly Günter Bittengel.

Neví, zda se zástupci českého mistra s Kozlem sejdou znovu. "Mohla to být jenom jedna schůzka a Luboš mohl říct, že je v Dukle spokojený a do Plzně nejde. To je jeho individuální rozhodnutí, pakliže si chce s Plzní promluvit, tak my nejsme takoví, abychom mu to zakazovali. Na tom nevidím nic divného," doplnil Bittengel.

Generální manažer Dukly Michal Prokeš o zájmu Plzně:

"Viktorka nás oslovila velice korektním způsobem, takže jsme umožnili schůzku jejích představitelů s naším trenérem. Opakujeme ale, že Dukla v žádném případě Luboše Kozla neuvolní. Luboš má u nás platnou smlouvu, patří do vedení klubu a je nedílnou součástí naší klubové filozofie. Jeho smlouva neobsahuje žádnou výstupní klauzuli, navíc žádná finanční kompenzace nenahradí lidské a sportovní kvality Luboše Kozla." (Sport.cz)

Generální manažer Plzně Adolf Šádek na začátku týdne potvrdil, že mezi možnými nástupci Vrby je také Kozel. Nikoho dalšího nejmenoval. Letos v létě však bývalý obránce prodloužil s Duklou kontrakt o tři roky i proto, že klub převzal miliardář Petr Paukner. I ten už v minulosti odmítl, že by perspektivního trenéra v případě nabídky uvolnil.

"Neptal jsem se ho na to, zda chce jít do Plzně, nebo ne, protože se mi to zdá ryze neprofesionální. Jediné, co vím, že ho Plzeň kontaktovala. On to přiznal, ale prý nic konkrétního nepadlo, nic nemá. V Dukle je spokojený a nemá důvod zatím nikam odcházet," dodal Bittengel.

Zdroj
ČTK, sport.cz

Hlavní zprávy