Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Manželé

Plzeň dostane za účast hráčů na Euru přes 11 milionů korun

Ženeva - Fotbalová Viktoria Plzeň dostane přes jedenáct milionů korun za to, že její hráči reprezentovali své země na letošním mistrovství Evropy v Polsku a na Ukrajině a v předcházející kvalifikaci. Západočeský tým je jedním z 575 celků, mezi které rozdělila Evropská fotbalová unie UEFA sumu 100 milionů eur (asi 2,5 miliardy korun). Z českých klubů dostanou menší částky také Sparta, Slavia, Liberec, Jablonec a Příbram.

Darida s Rajtoralem
zdroj: ISIFA/LN

Plzeň, jejíž hráči tvořili jádro české reprezentace, podle tabulek UEFA inkasuje 465 390 eur (asi 11,4 milionu korun). To je více než například italský velkoklub Inter Milán (301 445 eur, asi 7,4 milionu korun).

Z dalších českých klubů nejvíce vydělal mistrovský Liberec (95 035 eur, asi 2,3 milionu korun), následovaný Jabloncem (2,2 milionu korun), Spartou (1,1 milionu), Příbramí (514 tisíc) a Slavií (411 tisíc korun).

Finanční odškodnění klubů za nepřítomnost jejich hráčů během plnění reprezentačních povinností funguje na základě dohody UEFA a ECA (Evropské asociace klubů), podepsané v březnu letošního roku. Částky se liší podle účasti v kvalifikační části nebo závěrečném turnaji i podle doby, kterou strávili fotbalisté s národními týmy.

Celkem bude odměněno 575 klubů z 52 evropských asociací. Největší částku 3,1 milionu eur (asi 76 milionů korun) dostane německý gigant Bayern Mnichov, nejmenší obnos 3 500 eur (asi 86 tisíc korun) poputuje do Barnsley z druhé anglické ligy, finského Jyväskylä a tureckého Bucasporu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy