Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2004: Česko - Nizozemsko

Platini je znechucen a slyšení před etickou komisí bude ignorovat

Paříž - Michel Platini bude bojkotovat páteční slyšení před etickou komisí FIFA a k projednání svého obvinění z korupce nepřijde. Oznámili to právní zástupci suspendovaného předsedy UEFA. Bývalý francouzský reprezentant je prý znechucen tím, jak FIFA případ prezentuje v médiích a nectí presumpci neviny.

Michel Platini
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

"Michel Platini se rozhodl nezúčastnit slyšení před etickou komisí FIFA, protože verdikt této etické komise oznámil v tisku už o víkendu jeden z jejích mluvčích Andreas Bantel, bez ohledu na všechna základní práva počínaje presumpcí neviny," uvedli zástupci Platiniho.

Bantel o víkendu hovořil o chystaném minimálně několikaletém zákazu působení ve fotbale, a ačkoliv později zveřejněné informace dementoval, Platini pochybuje o nezaujatosti soudní komory etické komise.

Šedesátiletý Francouz se dostal do podezření z korupce kvůli přijetí dvou milionů švýcarských franků od předsedy FIFA Seppa Blattera, údajně za poradenskou činnost. Oba funkcionáři byli kvůli kauze v říjnu suspendováni na 90 dnů.

Tento týden jejich případ projedná soudní komora etické komise. Blatterovo slyšení je na programu ve čtvrtek, Platiniho v pátek. Verdikt by měl padnout do Vánoc, oběma hrozí doživotní vyloučení z fotbalu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy