Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ČP ve sjezdu na divoké vodě České Budějovice

Platini chce mluvit na kongresu UEFA, FIFA se čertí

Ženeva – I když má Michel Platini zakázáno působení ve fotbalovém dění, má v úmyslu vystoupit na kongresu UEFA a promluvit k delegátům, kteří budou 14. září v Aténách volit jeho nástupce. Mezinárodní fotbalové federaci FIFA se to však nelíbí. Etická komise FIFA Platiniho suspendovala loni v prosinci na čtyři roky za nevyjasněný příjem dvou milionů franků.

Michel Platini
zdroj: ČTK/PA/ autor: John Walton

Platini se proti trestu odvolal, ale dosáhl jen jeho snížení a následně rezignoval na post předsedy UEFA. Jeho nástupce se bude volit za týden. Mluvčí Platiniho právníků potvrdil, že bývalý francouzský fotbalista dostal na kongres pozvání a hodlá přednést rozlučkovou řeč.

FIFA je však rozladěná. Vadí jí zejména to, že ji o podobné svolení nikdo nepožádal. "Vhledem k tomu, že datum kongresu je známé už delší dobu, je otázkou, proč UEFA žádost nepodala," řekl mluvčí FIFA.

Platini pyká za nevyjasněný příjem dvou milionů švýcarských franků od bývalého šéfa FIFA Seppa Blattera. Údajně to byla platba za poradenskou činnost, etická komise FIFA to však považuje za střet zájmů a obě špičky světového fotbalu suspendovala: Platiniho na čtyři roky a Blattera na šest. Blattera v únoru v čele FIFA vystřídal Gianni Infantino.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy