Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2000: Česko - Nizozemsko

Planá hrozba? Ne, Olomouc zpochybní valnou hromadu FAČR u soudu

Praha - Devět dní staré prohlášení činovníků olomoucké Sigmy dostalo reálné kontury. Vedení hanáckého klubu skutečně napadne platnost valné hromady Fotbalové asociace ČR u soudu. Důvodem je nepřipuštění jeho zástupců k volbám nového předsedy kvůli tomu, že nesplnili podmínku členství v asociaci. V rozhovoru pro Olomoucký deník o tom informoval člen představenstva Martin Major.  

Valná hromada FAČR
zdroj: ČTK autor: Alexandra Mlejnková

"Závěr je takový, že představenstvo odhlasovalo podání žaloby na neplatnost valné hromady. Naprostá většina členů byla pro," řekl Major, který je rovněž náměstkem primátora Olomouce. 

Sigma spolu s dalšími 18 kluby na valné hromadě 2. června, kde se měl volit nástupce Miroslava Pelty zadrženého kvůli obvinění ze zneužívání dotací, nesplnila podmínku stanov, podle kterých mohou jako delegáti vystupovat pouze zástupci mužstva, jehož všichni členové statutárního a kontrolního orgánu mají členství ve FAČR.

Čtrnáct celků stihlo nedostatek napravit a elektronicky členství doplatit, Olomouc a další tři kluby to nicméně neudělaly včas a nemohly se hlasování účastnit. Hanáci označili článek stanov o nutnosti být členem FAČR za sporný a nepřímo naznačili, že jim účast zablokoval místopředseda FAČR Roman Berbr, byť ho nejmenovali.

Zástupci čerstvě prvoligového klubu se o možnosti žaloby zmínili už minulý týden. FAČR to tehdy označila za absurdní s tím, že asociace jednala přesně podle stanov a naopak možností dodatečně si na místě dodělat členství vyšla klubům vstříc.

"Vedení FAČR si klade otázku, zda jde pouze o výsledek selhání intelektuálního, právního, organizačního, anebo i o výsledek selhání morálního," uvedla asociace v prohlášení.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy