Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
O pohár prezidenta ČTS

Pilař může z Plzně odejít, Wolfsburgu je blíž

Plzeň - Vedení fotbalistů Plzně dnes odsouhlasilo předčasné ukončení hostování Václava Pilaře, byť měl reprezentační záložník v týmu českého mistra zůstat až do konce sezony. Nyní je na Hradci Králové, kterému Pilař patří, zda třiadvacetiletého hráče prodá do Wolfsburgu. Pilař dnes už ani nezasáhl do odpoledního utkání Tipsport ligy, v němž Plzeň v Berouně narazila na Sezimovo Ústí. Pokud v západočeském týmu Pilař opravdu skončí, má prý trenér Vrba od vedení slíbenou velmi kvalitní náhradu.

Václav Pilař
zdroj: ČTK autor: Stanislav Zbyněk

"Vedení Viktorie ustoupilo tak, aby se hráči vyšlo maximálně vstříc a byly naplněny všechny předchozí dohody. Václavovi (Pilařovi) tak je umožněno ihned z Plzně odejít, vyšli jsme vstříc všem stranám," řekl tiskový mluvčí Viktorie Pavel Pillár.

"Celá věc se pohnula, všechny smlouvy jsou připravené k podpisu. Otázkou teď zůstává, jestli Wolfsburg Václava bude chtít už teď v zimě, když jarní část bundesligy začíná už za deset dní. Nebo si jej vezme až v létě, jak je předjednáno. Václav je na podmínkách ve Wolfsburgu už dohodnutý, tam problém není," uvedl Pilařův agent Jiří Stejskal. Podobně mluvil i Richard Jukl, generální manažer Hradce. "Teď jen musíme zjistit, jestli Wolfsburg bude Vaška ještě chtít. Pokud ano, tak do dvou dnů by mělo být vše vyřešeno," řekl Jukl.

Kdyby Wolfsburg angažoval Pilaře až v létě, zůstal by hráč podle všeho dál v Plzni, kde je smluvně vázaný až do konce sezony.

Plzeň se od konce listopadu, kdy se o odchodu Pilaře do Wolfsburgu hovoří, bránila tomu, aby talentovaný středopolař její kádr opustil. Chtěla si jej ponechat až do konce soutěžního ročníku, protože před sezonou s Hradcem uzavřela smlouvu o ročním hostování. Západočeši zásadně nesouhlasili s Pilařovým předčasným odchodem a nelíbilo se jim, že by už v lednu měl odejít do Wolfsburgu, kam jej chtěl prodat Hradec.

Plzeň si může vydělat

Teď vedení Viktorie otočilo. Za to, že souhlasilo s ukončením hostování, bez kterého by Hradec s Pilařem v zimě nemohl obchodovat, získá od Východočechů sumu kolem deseti milionů korun. Ale jen v případě, že Pilař přestoupí do Německa už v zimě. "S Plzní jsme předběžně domluvení, smlouvy jsou připravené. Plzeň dostane odškodné za předčasné ukončení hostování, na kterém jsme se nyní dohodli," uvedl Jukl, aniž by hovořil o konkrétní částce. Pokud by Pilař v lednu do Wolfsburgu nepřestoupil, Hradec teoreticky do Plzně žádné peníze posílat nemusí, protože v jarní části sezony by fotbalista zřejmě zůstal na hostování ve Viktorii.

Zatím ale není jisté, jestli Pilař opravdu ve Wolfsburgu zakotví už v tomto přestupním termínu. Kouč Felix Magath je prý nazlobený, že se transfer nepodařilo uskutečnit už na začátku roku. Nyní je tým, v němž působí také čeští záložníci Jan Polák a nově bývalý plzeňský hráč Petr Jiráček, na soustředění v Dubaji. "Pan Magath prý nechápe, proč se celá věc tak táhne," uvedl Stejskal. Magathův názor tak může rozhodnout, zda Pilař mužstvo posílí už v lednu. "Záleží samozřejmě také na Hradci, jak se s Wolfsburgem dohodne," dodal Stejskal.

Trenér Plzně Pavel Vrba
zdroj: ČTK

Trenér Vrba má slíbenou kvalitní náhradu

Pokud fotbalista Václav Pilař skutečně opustí už v zimě Viktorii Plzeň a přestoupí do Wolfsburgu, dostane prý trenér Pavel Vrba kvalitní náhradu. Vedení českého mistra je připraveno investovat značnou sumu, aby reprezentačního záložníka nahradilo. "Od vedení mám náhradu. Mohla by to být přestupová bomba. Konkrétní ale nebudu," uvedl Vrba po dnešní výhře 3:0 nad Sezimovým Ústím v Tipsport lize. Nechtěl ani specifikovat, zda by se jednalo o hráče z české ligy, či ze zahraničí. "Jen řeknu, že to nebude Messi. Sice bych ho chtěl, ale ten je mimo naše možnosti," dodal s úsměvem na adresu hvězdy Barcelony.

Do smíchu mu však není, když si zrekapituluje průběh jednání o Pilařově přestupu do Wolfsburgu. "Myslím, že to mělo proběhnout mnohem klidněji a vše řešit v lepších dohodách mezi kluby, agentem a hráčem. Pro všechny by to bylo příjemnější. Takový humbuk kolem přestupu jsem ještě nezažil," uvedl Vrba.

Je nám líto, video expirovalo.
Plzeň se vyrovnává s odchodem hráčů
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy