Následuje
Hory horem pádem

Petržela s Frýdkem si oddychli, za potyčku dostali pouze důtku

Praha – Plzeňský Milan Petržela a Martin Frýdek z Liberce za svoji vzájemnou potyčku dostali pouze důtku za nesportovní chování. Rozhodla o tom disciplinární komise Fotbalové asociace ČR, jež však rovněž upozornila, že v případě dalších podobných provinění budou oba potrestáni mnohem přísněji.

Slavící Milan Petržela
zdroj: ČTK autor: Němeček Pavel

Ke konfliktu obou hráčů došlo v utkání 29. března, kdy Frýdek několikrát dohrál souboj s Petrželou. Ten se v jednu chvíli neudržel a po Frýdkovi se ohnal a udeřil ho rukou do hlavy. Sudí tento incident nepotrestal, disciplinárka případ řešila na základě videozáznamu. "S ohledem na intenzitu přestupku jsme hráče potrestali důtkou. Bereme to jako výstrahu, že takové jednání nebude tolerováno," řekl předseda komise Richard Baček.

Komise rovněž potrestala Viktorii Plzeň pokutou 20 tisíc korun za vulgární projevy fanoušků v pohárovém utkání s Domažlicemi. "Po dlouhou dobu visel na stadionu vulgární transparent, přičemž pořadatelská služba nezabránila jeho pronesení na stadion ani adekvátně nezareagovala na jeho pověšení. Zároveň probíhalo hromadné skandování nevhodných výrazů směrem k funkcionáři FAČR," uvedl Baček. "Jde o podobný trest, jaký jsme nedávno udělili Spartě, když šlo o provinění vůči hráči Plzně," dodal.

Vulgární projevy směrem k předsedovi FAČR Miroslavu Peltovi zapříčinily také přerušení úterního utkání mezi Slavií a Jabloncem. Komise kvůli tomu zahájila řízení se Slavií a případ bude projednávat na příštím zasedání.

Pokutu 30 tisíc korun dostaly Brno a Slovácko za chování fanoušků při vzájemném utkání obou týmů v 21. kole. Fanoušci Brna při výtržnostech poničili zařízení na stadionu. I kvůli tomuto případu komise znovu klubům doporučila, aby na rizikové zápasy prodávaly vstupenky na jméno.

"My jako disciplinární komise nemůžeme klubům nic nařizovat, ale po debatách, které jsme tu měli, adresný ticketing klubům doporučujeme a měly by o tom vážně uvažovat. Může to snížit rizikovost," dodal Baček.

Pokutu 50 tisíc korun dostalo Znojmo za neoprávněný start hráče v utkání juniorské ligy s Hradcem Králové.

Kvůli nasbíraným kartám mají zastavenou činnost na jedno soutěžní utkání Jan Štohanzl (Mladá Boleslav), Marek Jungr (Jihlava), Jan Moravec (Bohemians 1905), Pavel Košťál (Brno), Jan Baránek (Ostrava) a znojemské duo Emir Zeba a Josef Hnaníček.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy