Následuje
Archiv D: 45 minut z Innsbrucku

Petr Čech si poranil koleno, ve Skotsku hrát nebude

Londýn – Fotbalový brankář Petr Čech si poranil koleno na středečním tréninku Chelsea a bude nejméně měsíc mimo hru. Nestihne tak zářijový důležitý duel české reprezentace v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy ve Skotsku. Týden po zahájení anglické Premier League musí novou jedničku hledat i londýnská Chelsea. "Petr se zranil na konci středečního tréninku po normálním souboji. Na koleno spadl celou svojí vahou. Když jsme to viděli, čekali jsme, že to bude ještě mnohem horší," uvedl trenér Blues André Villas-Boas.

Petr Čech
zdroj: ISIFA/VLP autor: Martin Divíšek

"Bohužel došlo k poškození vazu v koleni. Byl jsem na vyšetření, které potvrdilo čtyřtýdenní pauzu. Podle prvních předpokladů mohl být ten výsledek daleko horší, obávali jsme se vážnějšího zranění," uvedl Čech. "Stalo se to při běžném souboji. Nedá se nic dělat, i tohle k fotbalu patří. Mrzí mě, že přijdu o zápasy v klubu a také o důležité kvalifikační utkání ve Skotsku. Budu klukům držet palce a pokusím se dát co nejdřív dohromady," prohlásil gólman, jenž má nohu zafixovanou.

V Chelsea uvolněné místo v brance zaujme buď Ross Turnbull, nebo Hilário, kteří Čechovi dlouhodobě kryjí záda. Kouč Villas-Boas nemůže využít nové letní posily z Genku Thibauta Courtoise, který po přestupu do Chelsea ihned zamířil na hostování do Atlétika Madrid.

Telefonát Petra Čecha

Hodně starostí bude mít i kouč reprezentace Michal Bílek, jehož tým ve Skotsku čeká možná klíčový duel celé kvalifikace a národnímu bude chybět jedna z hlavních postav. Čecha by mohl nahradit Jaroslav Drobný z Hamburku či Jan Laštůvka z Dněpropetrovsku. Bílek oznámí nominaci na utkání v úterý. Zápas v Glasgow se odehraje 3. září.

Čech naposledy v reprezentační brance absentoval loni v srpnu při přípravném utkání s Lotyšskem, pak odchytal deset zápasů v řadě včetně všech pěti kvalifikačních klání.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy