Následuje
SP Německo

Pešice: Chci hrát ofenzivně, dám šanci všem až na Vaclíka

Olomouc – V přátelském utkání s Kanadou se čeští fotbalisté nemají po krachu v kvalifikaci na mistrovství světa na co připravovat. Na jejich lavičce nesedí trenér, který je povede do kvalifikace příští, v nominaci ani není mnoho nováčků. Dočasný trenér Josef Pešice dopředu vyhlásil, že dá v utkání šanci všem náhradníkům s výjimkou gólmana Tomáše Vaclíka, i přesto ale váhá nad složením středové řady. Přímý přenos utkání Česko - Kanada sledujte exkluzivně na webu ČT sport v pátek od 17:00.

Josef Pešice a Petr Čech
zdroj: ČTK autor: Peřina Luděk

Základní sestavu Pešice neprozradil, pouze oznámil, že od začátku na levý kraj obrany nasadí Ondřeje Čelůstku, který tak odehraje premiérový zápas v dospělé reprezentaci. "Určitou představu mám. Rozhodoval jsem se, jestli dát šanci Vaclíkovi a nedat jednomu hráči do pole, nebo dát všem šesti náhradním hráčům v poli. Nakonec jsem to zvážil, že Tomáš šanci nedostane, pokud nedojde ke zranění. Byl zkoušený v jiném zápase, je spíš příležitost dát šanci těm hráčům," řekl Pešice.

Největší rébus stále řeší ve středu pole. Při absencích Tomáše Rosického, Vladimíra Daridy, Josefa Hušbauera či Jaroslava Plašila má český celek nedostatek tvořivých záložníků. "Ve středovce váhám, ještě nejsem rozhodnutý. Chci dát šanci všem a musím se snažit, aby to k sobě v prvním i druhém poločase nějak pasovalo. Aby aspoň někteří kluci k sobě byli sehraní," podotkl Pešice.

Trenér prý chce hrát ofenzivně, proto vsadí na českými reprezentačními trenéry posledních měsíců vzývanou "ofenzivní sestavu" a nasadí dva klasické útočníky, přestože v nominaci jich je jen o jednoho víc a Matěj Vydra od začátku sezony v klubu prakticky nehraje. "Máme tady tři útočníky - Kozáka, Vydru, Kadlece. Myslím, že je to do budoucna takový základ pro náš útok. Dva z nich budou hrát v prvním a v druhém poločase. A může se stát, že se na hřišti objeví i všichni tři," prohlásil třiašedesátiletý kouč.

V pátek ho čeká s největší pravděpodobností loučení s rolí hlavního trenéra. Po výhrách na Maltě a v Bulharsku v závěru kvalifikace MS by i ve třetím duelu na lavičce národního celku rád udržel stoprocentní bilanci. "Kdybych si to mohl nějak speciálně užít, tak bych byl rád. Speciálně užít znamená, že bychom museli hrát dobře a samozřejmě vyhrát. Nechci říkat, kolik by to muselo být. Spíš jde o to, abychom hráli dobrý fotbal, bylo dostatek zakončování a dali nějaké góly. Pak bych byl spokojený," dodal Pešice.

Reprezentace vyrazila do Olomouce vlakem
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy