Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Perišič míří na hostování do Bayernu

Ivan Perišič ví, co to znamená hrát Bundesligu, a vbrzku si německé trávníky opět vyzkouší. Třicetiletý fotbalista přichází do Bayernu Mnichov z Interu Milán na roční hostování s opcí. Podle médií Bayern vyjde Perišičovo hostování na pět milionů eur (129 milionů korun), za přestup by pak bavorský klub zaplatil dalších 20 milionů eur (517 milionů korun).

Ivan Perišič jde na hostování do Bayernu Mnichov
zdroj: ČTK/DPA

Perišič se do Německa vrací po čtyřech letech, v Bundeslize hrál za Dortmund a Wolfsburg v období 2011–2015. Křídelní hráč se v mnichovském týmu pokusí zalepit díru po odchodech veteránů Arjena Robbena a Francka Ribéryho.

"Jsem rád, že jsem zpátky v Německu. Každý ví, že Bayern je opravdu velký klub. Pro mě jeden z pěti nejlepších na světě. Takže když se vám někdo takový ozve, nemůžete říct ne," uvedl Perišič, který loni s Chorvatskem vybojoval stříbro na mistrovství světa v Rusku.

"Se svými bohatými zkušenostmi na nejvyšší mezinárodní úrovni nám Ivan pomůže od začátku," řekl sportovní ředitel Hasan Salihamidžič. "Má dobrou techniku a je flexibilní v útoku. Jsem si jistý, že se Ivan rychle zapracuje, protože zná dobře Bundesligu a našeho trenéra Nika Kovače," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy