Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tour de Ski Švýcarsko

Pelta vyslechl FC Zličín vyzývající k bojkotu. Nepřinesli žádná fakta, řekl

Praha – Pražský klub ze Zličína chce otřást Fotbalovou asociací. Ve své výzvě, kterou zveřejnil loni na konci listopadu, požaduje odstoupení předsedy Miroslava Pelty, místopředsedy Milana Berbra a šéfky rozhodčích Dagmar Damkové. Pokud k tomu nedojde, vyzývá Zličín ostatní kluby, aby nenastoupily k prvnímu jarnímu kolu svých soutěží. Oficiální podporu má apel zatím minimální. Vedení klubu si pozval do sídla asociace předseda Miroslav Pelta.

Je nám líto, video expirovalo.
Pelta se sešel se zástupci klubu FC Zličín

"Když někdo vyzve sportovní kluby na všech úrovních k bojkotu prvního kola soutěží, je to věc, která nemůže zůstat bez povšimnutí," prohlásil předseda FAČR Miroslav Pelta.

"Nebyli jsme spokojeni s tím, jak se vedení FAČR chová ke klubům a jaký je mezi kluby strach z toho, aby se vyjádřili k situaci ve fotbale," uvedl předseda FC Zličín Milan Šmíd.

Přestože k výzvě se oficiální cestou kluby nehlásí, Zličín cítí podporu. "Až na jeden klub nás zatím nikdo nepodpořil. Ale poslali nám strašně moc esemesek, mailů, telefonů a veškeré kluby se vyjadřují, že s námi souhlasí, ale že se bojí veřejně vystoupit," vysvětlil manažer klubu ze Zličína Josef Jarolímek.

Předseda FAČR nemá po schůzce žádné konkrétní věci, ze kterých by mohl cokoli vyvozovat. "Nepřinesli žádná konkrétní fakta, že by došlo k něčemu, co by se mohlo na půdě fotbalové asociace, disciplinární komise nebo komise rozhodčích řešit," prohlásil Pelta.

Klub si však trvá na svém. "V případě, že do 8. února neodstoupí, tak FC Zličín k prvnímu zápasu nenastoupí," potvrdil Jarolímek.

Výzva fotbalovým klubům ČR:

Fotbalový klub FC Zličín, o. s. vyzývá všechny fotbalové kluby hlásící se k elementárním principům demokratické společnosti, jakými jsou zejména spravedlnost, čestnost, důstojnost, rovnoprávnost, svoboda projevu a v neposlední řadě pluralita názorů, aby se napříště vystříhaly jakékoliv otevřené či skryté podpory osob, u nichž zůstaly požadavky na šetření těchto principů oslyšeny. Fotbalový klub FC Zličín, o. s. proto tímto apeluje, aby v případě, že nerezignují do 7. 2. 2016 na všechny své funkce ve FAČR pan Pelta, pan Berbr a paní Damková, bojkotovala mužstva dospělých svá první utkání, která mají být či budou sehrána v jarní části sezóny 2015/2016, a to na důkaz projevu nesouhlasu se setrváním uvedených osob ve funkcích FAČR, které svým morálním kreditem a povahovými rysy snižují věrohodnost organizace, jejíž členy jsme my, fotbalové kluby.

Zdroj: FC Zličín

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy