Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Pellegrini a britský tisk hodnotí Plzeň: "Manchester prožíval chvíle strachu"

Manchester - Trenér fotbalistů Manchesteru City Manuel Pellegrini po výhře 4:2 nad Plzní v Lize mistrů ocenil způsob hry, jakým se český mistr v Anglii prezentoval. Viktoria na něj udělala velmi dobrý dojem. Naopak špatný pocit měl z obranné hry svého týmu, který dovolil Plzni velké množství šancí. A podobně jako Pellegrini hodnotí zápas i britský tisk.

Manuel Pellegrini
zdroj: Getty Images

"Plzeň si vedla velmi dobře. Ocenit bych chtěl zejména ofenzivní styl jejich hry," řekl Pellegrini. "Viděl jsem jejich poslední zápas s Bayernem a už v něm na mě udělali dojem. Upozorňoval jsem hráče na to, že pokud jim dáme prostor ve středu hřiště, budeme mít problém. A to se potvrdilo," dodal chilský kouč. Zklamalo ho, jak hráči Manchesteru k utkání přistoupili. Především pak k bránění.

"Neměli jsme potřebnou intenzitu hry. A chyběla mi také disciplína. Měli bychom být schopní hrát útočně a dát čtyři góly, aniž bychom zároveň dovolili soupeři dostat se do tolika šancí," prohlásil Pellegrini. "Musíme bránit jako tým," dodal. Domácí kouč v utkání překvapil, když už v poločase stáhl ze hry svého klíčového útočníka Sergia Agüera, přestože skóre bylo vyrovnané 1:1.

Fanoušci se okamžitě začali obávat, jestli nemá argentinská hvězda zdravotní problémy. "Nemá. Byli jsme dopředu domluvení, že stráví na hřišti jen jeden poločas," prozradil Pellegrini. Pochvalu si od něj vysloužil brankář Joe Hart, který dostal po měsíci znovu šanci a zhostil se jí dobře. "Zahrál velmi dobře. Nečekal jsem, že bude mít během zápasu tolik práce. Myslím, že ještě v žádném jiném utkání této sezony neměl soupeř tolik šancí jako teď Plzeň," dodal.

Lepší výsledek, než si hráči zasloužili, píše britský tisk

"Vydřené vítězství," napsal The Telegraph. "Útok City má stále lepší formu než obrana," dodává s odkazem na to, že Citizens v této sezoně doma bodují především proto, že soupeře přestřílejí. V podobném duchu zhodnotila utkání také BBC. "Manchester prožíval chvíle strachu. Znovu však hráči City potvrdili schopnost dávat góly, když v 10 domácích zápasech dali už 41 branek," uvedla.

Domácí hráči nakonec podle médií vybojovali lepší výsledek, než si podle průběhu zápasu zasloužili. "Gól Džeka v závěru dal Manchesteru větší výhru, než si zasloužil," napsal deník Independent. "Pozdní góly Negreda a Džeka zažehnaly rozpaky," konstatoval Daily Mirror. Naopak hráči Plzně si vysloužili pochvalu. "Plzeň přijela s vědomím, že poslední tři týmy dostaly na Etihad Stadium dohromady 18 gólů. To možná chtělo na kuráž něco ostřejšího než jen pivo, kterým je Plzeň vyhlášená. Utkání však český celek zvládl velmi dobře," uvedl Independent.

"Plzeň vůbec nehrála jako tým, který by byl dopředu odsouzen k porážce. Když Hořava srovnal na 1:1, bylo to naprosto zasloužené," pokračoval britský deník. Manchester sice poprvé ve své historii vybojoval postup do vyřazovací fáze Ligy mistrů, zápas s Plzní však prý ukázal, že se City musí výrazně zlepšit, pokud chce pomýšlet na větší úspěch. "Manchester má v pohárech stále na čem pracovat. Obrana má daleko k hvězdné kvalitě. Plzni dovolila dvakrát se vrátit do zápasu. V dalších zápasech budou hráči City čelit kvalitnějším soupeřům než Plzeň a s takovou obranou by mohli mít problémy," napsal deník Metro.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy