Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Za oponou 41. KOWAX Valašská rally Valmez

Pelé podle brazilského tisku už nereaguje na chemoterapii a je v paliativní péči

Brazilská legenda Pelé podle listu Folha de Sao Paulo už nereaguje na chemoterapii a je v paliativní péči. Od úterka je dvaaosmdesátiletý trojnásobný mistr světa opět v nemocnici Alberta Einsteina v Sao Paulu. Ačkoli v pátek její představitelé vydali prohlášení, že se jeho stav celkově zlepšil a užívá antibiotika na infekci dýchacích cest, podle deníku Folha nejsou zprávy o Pelého zdraví povzbudivé.

Je nám líto, video expirovalo.
Svět se bojí o fotbalového krále

Pelé se od loňského září léčí s rakovinou. Po odstranění nádoru v tlustém střevě opakovaně pobýval v nemocnici a nyní jeden z nejlepších fotbalistů všech dob z lůžka vzkázal, že jde o pravidelnou návštěvu. Podle Folhy nicméně chemoterapii lékaři pozastavili, protože přestala mít očekávané výsledky, a má paliativní péči. Tu dostávají pacienti s nevyléčitelnou chorobou v pokročilém nebo terminálním stadiu.

"Reakce na léčbu (antibiotiky) byla adekvátní, pacient je ve stabilním stavu. V nemocnici zůstane, aby v léčbě pokračoval," informovali zástupci nemocnice. Zjištění listu Folha nekomentovali. Při úterní hospitalizaci měl podle ESPN Brasil Pelé otoky a srdeční problémy.

Pelé posléze sám ujistil fanoušky, že je v pořádku. "Přátelé, buďte v klidu. Cítím se silný, cítím naději a pokračuji v léčbě," uvedl na Instagramu. "Věřím, že mi Bůh pomůže. A děkuji všem za podporu. Každý kousek lásky, kterou mi posílají lidé z celého světa, mi dodává sílu," přidal.

Fanoušci Pelému vyjádřili podporu i během zápasu Brazílie s Kamerunem na mistrovství světa v Kataru. "Brzy se uzdrav," vzkázali mu na transparentu v hledišti stadionu v Lusailu. Pelého fotografie se objevily i v katarském městě.

Jeho krajané na MS v Kataru prohráli nečekaně poslední zápas skupiny s Kamerunem 0:1, nicméně do osmifinále prošli z prvního místa. V pondělním osmifinále je čeká Korea.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články