Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Pelé: Brazílie není na pořádání MS připravená

Sao Paulo – Brazílie není podle legendárního fotbalisty Pelého připravená na to, aby hostila světový šampionát v roce 2014. Pořadatelům podle jednasedmdesátiletého čestného ambasadora turnaje ztěžují práci organizační a komunikační nedostatky.

Brazilská prezidentka s fotbalovou legendou Pelém
zdroj: ISIFA

"Brazílie není připravená, alespoň zatím, největší problém je podle mě v samé organizaci příprav. I tak ale věřím, že všechny věci v době do turnaje proběhnou hladce," řekl Pelé. "Pracuji přímo s prezidentkou, která dělá všechno, aby to dopadlo co nejlépe," pochválil Pelé spolupráci s Dilmou Rousseffovou. Ta ve čtvrtek jmenovala nového ministra sportu den poté, co jeho předchůdce odstoupil kvůli podezření ze zpronevěry až 23 milionů dolarů (401 milionů korun).

V podezření z nelegální činnosti je i prezident fotbalového svazu Ricardo Teixeira. Čtyřiašedesátiletého dlouhodobého šéfa brazilského fotbalu vyšetřuje policie kvůli údajnému praní špinavých peněz a nezákonným finančním převodům. Nový ministr sportu Aldo Rebelo působil v roce 2000 v komisi, která vyšetřovala Teixeirovu tehdejší korupční kauzu.

Sedm z dvanácti hostitelských měst ještě nezačalo s pracemi na zlepšení dopravní infrastruktury. Z padesáti stavebních projektů plánovaných kvůli šampionátu se zatím začalo pracovat teprve na devíti.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy