Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
O pohár prezidenta ČTS

Pekhart cítil po prvním vyloučení v kariéře křivdu

Praha - Ještě dlouho po nedělním zápase v Kolíně nad Rýnem se fotbalový útočník Tomáš Pekhart nedokázal přenést přes zklamání ze svého prvního vyloučení v profesionální kariéře. Kanonýr bundesligového Norimberku cítil po verdiktu sudího, který mu už během prvního poločasu ukázal dvě žluté karty, křivdu. Náladu mu ale zvedla konečná výhra jeho týmu 2:1.

Tomáš Pekhart
zdroj: AP

"Asi za to klukům budu muset koupit nějaké občerstvení do kabiny. Jako výraz díku. Když jsem ještě před poločasem odcházel ze hřiště, měl jsem hodně nahnáno, abychom tu výhru udrželi. Ale druhou půli jsme odehráli skvěle takticky. Výhra je v takové situaci skvělá," řekl v dnešním rozhovoru Pekhart. Dvaadvacetiletý reprezentant před nedělním duelem v Kolíně nad Rýnem ještě nikdy v profesionální kariéře vyloučen nebyl, až nyní mu zblízka sudí ukázal červenou kartu.

"Jednou jsem sice červenou dostal, ale to mi bylo nějakých šestnáct let a hrál jsem třetí ligu za béčko Slavie. I tam to bylo po druhé žluté a také dost přísné," vzpomínal Pekhart. Ani teď se nemohl zbavit dojmu, že jej arbitr vykázal neprávem. "První žlutou jsem si zasloužil, zkoušel jsem nůžky a trochu hráče trefil. Ale tu druhou jen tak nepochopím. Soupeřův obránce běžel jak beran na dlouhý míč, já před ním stáhl nohu a ani se ho nedotkl. On míč odhlavičkoval, vzápětí se chytil za hlavu a najednou všichni začali na sudího křičet, ať mi dá druhou žlutou. Asi trochu podlehl atmosféře," zlobil se Pekhart.

Tomáš Pekhart:

"Stihl jsem v podstatě všechno. Hrálo se mi výborně, a kdyby tam ta moje střela spadla, asi by to byl můj životní gól. Hodně mě mrzelo, že mi rozhodčí zápas takhle necitlivě ukončil."

Ze hřiště do šatny se mu neodcházelo lehce, jeho vykázání vzbudilo i hodně emocí. "Protihráči řvali na rozhodčího, že musím jít ven, naši kluci se mě zastávali. Náš asistent trenéra protestoval tak vehementně, až skončil na tribuně. Prostě docela haló," řekl Pekhart, který ještě před vyloučením stačil pro svůj tým vybojovat penaltu a ranou z dálky nastřelit spojnici břevna a tyče.

"Už v poločase jsem v šatně seděl hodně přepadlý, ale všichni mě povzbuzovali, ať dám hlavu nahoru. Hráči i trenér tvrdili, že mám být v pohodě, že jsem prý ven jít neměl. Rozhodčí pak spoluhráčům ve druhém poločase snad také říkal, že to mohl řešit jinak," řekl Pekhart, který ale i tak přijde o příští ligový zápas s Brémami.

"Snad se ale v základní sestavě i pak udržím, zatím se mi docela daří," řekl Pekhart, který v pěti zápasech vstřelil dvě branky a přidal i dvě gólové asistence. I díky jeho ofenzivnímu příspěvku se Norimberk drží na sedmém místě soutěže s tříbodovou ztrátou na vedoucí Bayern Mnichov.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy