Pavlenka Brémy v Heidenheimu nezachránil, Čvančara střílel i nahrával

Konečně. Fotbalisté Heidenheimu se ve 4. kole dočkali historicky první výhry v německé nejvyšší soutěži, Brémy s brankářem Jiřím Pavlenkou v Bundeslize na svém stadionu porazili 4:2 i přesto, že v utkání ztratili dvoubrankové vedení. Fotbalisté Mönchengladbachu na hřišti Darmstadtu dohnali třígólové vedení domácích a remizovali 3:3. Tomáš Čvančara nejprve neproměnil penaltu, ale následně asistencí a vyrovnávacím gólem přispěl k návratu Borussie do zápasu.

Jiří Pavlenka, Brémy
zdroj: Reuters autor: Andreas Gebert

Trenér Heidenheimu Frank Schmidt překonal rekord v délce působení v jednom německém klubu. Koučem Heidenheimu je od roku 2007 už 5844 dní, čímž o jeden den překonal Volkera Finkeho, který vedl Freiburg v letech 1991–2007.

Heidenheim v minulém kole získal první bod za remízu s Borussií Dortmund a proti Brémám udeřil už v páté minutě Kleindienst, jenž proměnil pokutový kop. Ve 44. minutě bývalý hráč Brém Dinkci zvýšil na 2:0.

Werder sice dvougólové manko smazal zásluhou Duksche a Weisera, ale Heindenheim v 68. minutě poslal opět do vedení povedenou střelou Dinkci. Premiérovou bundesligovou výhru pojistil další bývalý hráč Werderu Beste.

Darmstadt o přestávce vedl 3:0 díky brankám Mehlema, Maglicy a Skarkeho. Do druhého poločasu nastoupil Čvančara a hned minutu po pobytu na hrací ploše se dostal do samostatného úniku na branku brankáře Schuhena.

Na poslední chvíli mu zabránil v zakončení Maglica, který rukou vychýlil míč z příznivé trajektorie a byl za svůj přestupek vyloučen. K nařízenému pokutovému kopu se postavil Čvančara a jeho nepříliš dobře umístěný pokus brankář Schuhen bez problémů chytil.

V 56. minutě vykřesal první naději hostů Siebatcheu, o 17 minut později po Čvančarově sklepnutí hlavou snížil na rozdíl jednoho gólu Neuhaus a český reprezentant sám za další čtyři minuty srovnal tvrdou ranou zpoza vápna. V lize se prosadil potřetí.

Mönchengladbachu se podruhé v historii podařilo dotáhnout třígólové manko. Poprvé to klub dokázal v roce 1979 proti Kolínu nad Rýnem při remíze 4:4. Borussia nicméně v lize ještě nezvítězila a s dvěma body je v tabulce čtrnáctá.

Německá fotbalová liga – 4. kolo:

Heidenheim – Brémy 4:2 (44. a 68. Dinkci, 5. Kleidienst z pen., 76. Beste – 49. Duksch, 64. Weiser), Darmstadt - Mönchengladbach 3:3 (8. Mehlem, 10. Maglica, 33. Skarke - 56. Siebatcheu, 74. Neuhaus, 77. Čvančara), Bayern Mnichov – Leverkusen 2:2 (7. Kane, 86. Goretzka – 24. Grimaldo, 90.+4 Palacios z pen.), Freiburg – Dortmund 2:4 (45.+3 Höler, 45.+7 Höfler – 11. a 88. Hummels, 60. Malen, 90.+2 Reus), Kolín nad Rýnem – Hoffenheim 1:3 (61. Selke – 1. Kramarič, 28. Grillitsch, 52. Beier), Lipsko – Augsburg 3:0 (7. Simons, 12. Openda, 27. Raum), Mohuč – Stuttgart 1:3 (70. Barreiro – 56., 85. a 90.+7 Guirassy), Wolfsburg – Union Berlín 2:1 (12. Wind, 31. Maehle – 28. Gosens), Bochum – Eintracht Frankfurt 1:1 (74. Stöger z pen. – 57. Dina Ebimbe).