Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Kanada

Pardubice změří síly s Boleslaví, která chce zapomenout na porážku od Slavie

Čtyřiadvacáté ligové kolo začne předehrávaným duelem mezi Pardubicemi a Mladou Boleslaví. Východočeský nováček prohrál tři z posledních čtyř zápasů nejvyšší soutěže, všechny ale venku, zatímco v domácím azylu v pražském Ďolíčku se mu daří. Hosté by se v případě vítězství mohli vzdálit sestupu. Přímý přenos utkání sledujte od 17:50 mimořádně na ČT2 a webu ctsport.cz.

Marek Boháč
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

Pardubice doma prohrály v jediném z deseti zápasů této sezony nejvyšší soutěže a získaly tam 21 z celkových 31 bodů. Díky tomu jsou v neúplné tabulce osmé, navíc mají k dobru odložený duel se Slováckem. Mladé Boleslavi budou chtít oplatit dvě porážky 1:4 z podzimní části ligového ročníku a lednového přípravného utkání.

"Boleslav je tým, který udělal v posledních měsících v sestavě řadu změn. Má v kádru kvalitní a zkušené hráče, kteří v řadě případů prošli reprezentací. V lize i v zimní přípravě jsme jí po špatném výkonu podlehli, ale právě proto věřím, že jsme se poučili a v pátek se úspěšně popereme o body," řekl Jiří Krejčí, který je kvůli chybějící licenci oficiálně veden jako asistent pardubického trenéra Jaroslava Novotného.

Východočeši se musejí na dlouho obejít bez brankářské opory Marka Boháče, který se zranil v minulém kole v Opavě (0:1). Nahradil ho Jiří Letáček. "Hráči mu věří. Dobře vědí, že právě on, než se vážně zranil, rozjel ve skvělé formě minulou, postupovou sezonu," uvedl Krejčí.

Mladoboleslavští jsou na 15. místě tabulky, které jako poslední ještě zaručuje záchranu. Na sestupové pozice mají čtyřbodový náskok. Svěřencům trenéra Karla Jarolíma pomohly výhry nad Karvinou a v Českých Budějovicích, v minulém kole ale podlehli mistrovské Slavii 0:3.

"Věřím, že navážeme na vítězné zápasy s Karvinou a Českými Budějovicemi. Máme před sebou čtyři utkání, která by mohla o lecčems napovědět. Od některých zkušenějších hráčů ale očekávám kvalitnější výkon. Proti Pardubicím očekávám vyrovnaný a náročný boj o body a doufám, že s dobrým koncem pro nás," prohlásil Jarolím.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články