Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Vyhlášení mistrů automobilového sportu

Páník: Chybí nám brankostřelní hráči, v tom je celý problém

Zlín – Deset zápasů, pouhé dva góly. Nelichotivá vizitka dokládá propad Zlína ligovou tabulkou. Problémy s ofenzivou podle trenéra Bohumila Páníka vězí za chabými jarními výsledky. Věří ale, že boj o setrvání v soutěži týmu nehrozí.

Bohumil Páník
zdroj: ČTK autor: Glück Dalibor

"Dostali jsme se do stavu, kdy si celé mužstvo nevěří v koncovce. Nyní máme totálně rozbitý útok," popsal příčiny propadu Páník po prohře 0:2 s Teplicemi. Kromě Dame Diopa, pro něhož skončila před týdnem v Jablonci po zlomenině lícní kosti sezona, trápí zdravotní problémy i další útočníky. Jean-David Beauguel celý týden netrénoval a proti Teplicím nastoupil se sebezapřením. Podobně je na tom i třetí útočník Antonín Fantiš.

"Neděláme moc chyb v mezihře, ale všechno je odvislé od gólu. Když ho dáme, tak jsme schopni hrát fotbal a přidávat další branky. Pokud je nedáme, tak se potácíme. Problém je v tom, že nám chybí brankostřelní hráči. Ty dnes nemáme. Nebo se nedokážeme prosadit," řekl zlínský trenér a posteskl si, že v zimní přestávce přišel o střelecké opory.

Kádr totiž opustil autor šesti branek Haris Harba. Další dvě přidal stoper Tomáš Hájek, který byl údernou silou při zakončování standardních situací. A nyní chybí i Diop, jenž zaznamenal pět branek.

Spekulace médií i fanoušků o svém případném odchodu Páník neřeší. "Vedení mi neřeklo, jaký máme cíl. Ani o úkolech před sezonou. Zda se máme, nebo nemáme zachraňovat. Máme hodně bodů, takže se nezachraňujeme. To, že jsme se ocitli tak vysoko po super podzimu, bylo proto, že nám padaly góly. Nyní nám nepadají," dodal kouč.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy