Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Triatlonová Havaj 2019

Pamplona se zajímá o obránce Pudila z Genku

Pamplona - Fotbalový reprezentant Daniel Pudil je v hledáčku španělské Pamplony. Ta už začala o přestupu levého záložníka nebo obránce vyjednávat s belgickým Genkem, kterému Pudil patří a kde má ještě rok platnou smlouvu. Pamplona už prý Genku předložila konkrétní nabídku, v nejbližších dnech by transfer mohl být zpečetěn.

Šestadvacetiletý Pudil přestoupil do Genku z Liberce před třemi lety, v uplynulé sezoně v belgické lize týmu pomohl k zisku titulu. V Pamploně by si vyzkoušel své druhé zahraniční angažmá a mohl by být druhým Čechem, který dres baskického klubu oblékne. V letech 2007 až 2009 tam působil Pudilův spoluhráč z národního týmu Jaroslav Plašil.

 

Ondřej Chovanec:

"Genk navíc Danovi přislíbil, že mu v případě nabídky z atraktivní soutěže nebude bránit v odchodu. A který fotbalista by nechtěl hrát v La Lize..."

"On byl také jedním z lidí, u kterého si lidé z Osasuny zjišťovali o Danovi reference," řekl Pudilův agent Ondřej Chovanec. Podle něj by v příštím týdnu měli představitelé Pamplony vyrazit do Genku, kde by měli přestup dokončit.

Kdyby Pudil do Pamplony odešel, byl by zatím jediným českým hráčem na aktuální soupisce některého z klubů země úřadujících mistrů světa a Evropy. V minulé sezoně španělskou ligu hráli Tomáš Ujfaluši v Atlétiku Madrid a Jiří Jarošík v Zaragoze. Ujfaluši ale v létě přestoupil do Galatasaraye Istanbul a Jarošík v klubu skončil.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy