Nordic Walking Tour Praha

Palmeiras si přes domácí porážku s River Plate zahrají po 21 letech finále Poháru osvoboditelů

Palmeiras si poprvé v tomto tisíciletí zahrají finále Poháru osvoboditelů, jihoamerické obdoby Ligy mistrů. Brazilský klub sice v domácí odvetě semifinále v Sao Paulu prohrál 0:2 s argentinským River Plate, ale postoupil díky vítězství 3:0 v prvním duelu v Buenos Aires.

Radost fotbalistů Palmeiras
zdroj: AP autor: Amanda Perobelli

Hosté vstřelili oba góly v prvním poločase, hlavou se trefili ve 29. minutě paraguayský obránce Robert Rojas a ve 44. minutě kolumbijský útočník Rafael Borré.

V úvodu druhé půle River Plate skórovalo potřetí, branka Gonzala Montiela byla ale po konzultaci s VAR odvolána kvůli ofsajdu v úvodu akce.

V 73. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen střelec gólu Rojas. River Plate pokračovali i v deseti v tlaku až do konce, ale další trefu už nepřidali.

Palmeiras se představí ve finále Poháru osvoboditelů poprvé od triumfu v roce 1999. Jejich soupeřem 30. ledna na Maracaná v Riu de Janeiro bude lepší z druhého brazilsko-argentinského semifinále mezi Santosem a Bocou Juniors.

Po bezbrankové remíze v Buenos Aires se dnes odehraje odveta na stadionu Santosu.