Následuje
SP Rakousko

Owen míří do Manchesteru United

Manchester - Někdejší nejlepší fotbalista Evropy Michael Owen se stal překvapivou posilou Manchesteru United. Anglický mistr dnes podepsal s devětadvacetiletým útočníkem, jehož kariéru v posledních letech přibrzdila řada zranění, dvouletou smlouvu. Manchester dal kvůli Owenovým častým zdravotním problémům předem jasně najevo, že klíčová bude zdravotní prohlídka. Držitel Zlatého míče z roku 2001 dnes lékařským vyšetřením úspěšně prošel a vzápětí se klubu upsal. Anglickému hráči v úterý vypršela smlouva s Newcastlem, s kterým sestoupil do druhé ligy, a na Old Trafford přišel jako volný hráč zadarmo.

"Michael je hráč světové třídy. Své střelecké schopnosti potvrdil na nejvyšší úrovni a nikdo je nemůže zpochybnit. Jeho příchod vzbuzuje očekávání, a to Michaelovi svědčí," uvedl kouč Alex Ferguson na adresu bývalé hvězdy Liverpoolu, která by měla částečně zacelit mezeru po odchodu Cristiana Ronalda a Carlose Téveze.

Owen sháněl nové angažmá pomocí reklamní brožury

Z Anfield Road odešel Owen v roce 2004 do Realu Madrid, už po roce se však stěhoval do Newcastlu. V St. James Parku si týdně přišel na více než 100 tisíc liber, ale nikdy se neprosadil do základní sestavy a vinou častých zdravotních potíží za klub odehrál jen 71 zápasů.

Po sestupu s Newcastlem dokonce sháněl nové angažmá pomocí reklamní brožury o svých úspěších, kterou jeho agent rozesílal do klubů. Zájem o něj měly údajně také Everton, Aston Villa, Stoke a Hull.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy