Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
STRABAG Cup 2020 Zadov

Osud žižkovského stadionu je v jednání. Majitel klubu jej chce odkoupit od Prahy 3

Žižkovský fotbalový stadion a jeho budoucnost je neustále se vyvíjející téma. Momentálně druholigová Viktoria a její nový majitel Martin Louda nyní chtějí stadion odkoupit od Prahy 3. Louda již městskou část oslovil s nabídkou, což potvrdil starosta Prahy 3 Jiří Ptáček (TOP 09). 

Fotbalový stadion Viktorie Žižkov
zdroj: ČTK autor: Doležal Michal

Louda podle starosty Ptáčka chce prodej uskutečnit co nejdříve, navrhovaný červnový termín však Ptáček považuje za nereálný. Starosta řekl, že majitel nabízí odkup stadionu za odhadní cenu s tím, že se zaváže stadion zachovat a výrazně do něj investovat. Ptáček potvrdil, že Louda je ochoten se zavázat k pokutě 50 milionů korun v případě, že by naplánované investice nestihl v termínu. Podle starosty však zatím rozhodnutí nepadlo.

"Nechci predikovat, jestli prodáme, či neprodáme," řekl. Ptáček dodal, že i když klub na prodej z důvodu tlaku Fotbalové asociace České republiky (FAČR) spěchá, navrhovaný termín letos v červnu je z hlediska samosprávy neuskutečnitelný. "Nelze prodávat fotbalový stadion během 14 dnů," řekl.

Dodal, že i kdyby se na prodeji dohodla politická reprezentace v Praze 3, s ohledem na vysokou hodnotu majetku by o něm muselo hlasovat i zastupitelstvo Prahy. Nyní je podle Ptáčka důležité dojednat prodloužení licence pro Viktorii Žižkov, kterou může FAČR klubu kvůli nevyhovujícímu stadionu odebrat. Aby stadion dostál požadavkům asociace, podle Ptáčka je do něj potřeba investovat asi 50 milionů korun.

Dodal, že městská část do něj od roku 2016 investovala 23 milionů a Louda je podle svých slov ochoten vložit do stadionu stamiliony korun. Žižkovská radnice podle starosty ustanovila pracovní skupinu, které se účastní zástupci městské části, klubu, fanoušků a správy stadionu. Radnice nyní posuzuje možné varianty, z čehož by mohla vyplynout protinabídka.

Zásadní podle Ptáčka je, aby se neobjevily snahy stadion zrušit a postavit na jeho místě něco jiného. "Je pro nás důležité vymyslet takový postup, aby tam ten fotbalový stadion vždycky zůstal," řekl a dodal, že Viktorka je jedním ze symbolů Žižkova. Louda je majitelem klubu od ledna. S předchozími majiteli měla městská část problémy, s klubem se i soudila kvůli neuhrazenému nájmu. Podle starosty nový majitel všechny dluhy vůči městské části uhradil.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy