Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Český skokový pohár Velká cena Olomouce

Ostravský Baník posílil útočník Šenkeřík ze Slavie

Ostrava - Devátou letní posilou fotbalistů Ostravy se dnes stal útočník Zdeněk Šenkeřík. Devětadvacetiletý hráč, kterému vypršela smlouva ve Slavii, se s Baníkem dohodl na podmínkách a klubu se upíše na dva roky. Šenkeříkův příchod byl několik dnů na spadnutí, ale až dnes došlo k vzájemné domluvě. Hráč propásl i dopolední odjezd Baníku na soustředění do Rakouska, za novým mužstvem se však hned vydal po vlastní ose.

"Jednoho hráče do ofenzivy jsme ještě slibovali a dneska to dopadlo. Doladili jsme dvouletou smlouvu. Od Zdeňka si slibujeme další zkvalitnění ofenzivy, góly i zkušenosti. Přece jen to už je fotbalista, který má leccos za sebou," řekl člen dozorčí rady klubu Jakub Kahoun.

Šenkeřík byl u dvou posledních titulů Slavie, s níž si zahrál i Ligu mistrů. Stihl zahraniční angažmá v tureckém Malatyasporu a norském Stabaeku. V jeho hráčské kartě je 175 ligových startů a 30 gólů, které kromě Slavie nasbíral i při dřívějším působení v Jablonci a Bohemians 1905.

Masivní posilování Ostravy před novou sezonou je tak pravděpodobně u konce. Třetí tým uplynulé sezony, jenž v červenci zasáhne do Evropské ligy, ulovil před Šenkeříkem dalších osm jmen: gólmany Martina Daňka z Plzně a Tomáše Vaclíka z Vítkovic, obránce Zdeňka Šmejkala z Plzně, záložníky Tomáše Frejlacha z Liberce a Josefa Hušbauera ze Žižkova, příbramské útočníky Tomáše Pilíka s Antonínem Fantišem i Zdeňka Koukala z Viktorie Žižkov.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy