Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
M ČR ve voltiži Tlumačov

Ostrava žádá stát o 100 milionů na renovaci vítkovického stadionu

Ostrava – Město Ostrava žádá stát o dotaci na renovaci Městského stadionu v Ostravě-Vítkovicích, který je pravidelným dějištěm atletického mítinku Zlatá tretra a v budoucnu by měl sloužit i fotbalovému Baníku. Na projekt za zhruba 350 milionů korun požaduje město po ministerstvu školství 100 milionů korun, uvedl primátor Petr Kajnar.

Vítkovický stadion
zdroj: fcvitkovice1919.cz

"V případě, že bychom tu dotaci dostali, tak si myslím, že by to byla úžasná pomoc pro město při dobudování toho stadionu. Byl by potom plně připraven hostit atletické mítinky jakéhokoliv formátu a zároveň by splňoval požadavky fotbalového stadionu minimálně do roku 2016," uvedl Kajnar.

Město by rozhodnutí o případném přidělení dotace mohlo znát v prvním čtvrtletí příštího roku. Ostrava chce renovaci financovat s pomocí půjčky Evropské investiční banky, kde má úvěrovou finanční rezervu. Podmínkou pro získání dotace je, že město musí vynaložit na celý projekt peníze v minimálně stejné výši, jako je požadovaný příspěvek státu. Město navíc bude muset převést takzvanou Východní tribunu do svého majetku.

Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích byl postaven v roce 1939. Jeho opravu město upřednostnilo před stavbou nového městského fotbalového stadionu, který by stál téměř 1,5 miliardy korun a Ostravě na něj chybějí peníze.

Nově rekonstruované hlediště stadionu, včetně hlavní tribuny, bude mít kapacitu 13 000 sedících diváků. Některé práce už se na stadionu provádějí, hlavní část renovace by měla začít v příštím roce. V průběhu rekonstrukce bude vítkovický stadion v provozu, včetně konání atletických soutěží a fotbalových zápasů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy