Následuje
MS 2020 Norsko

Ostrava schválila spolupráci s Baníkem, nejdřív udělá audit

Ostrava - Ostravští zastupitelé přes rozpory uvnitř ČSSD nakonec schválili smlouvu o spolupráci s Baníkem Ostrava. Město však nerozhodlo o přímém vstupu do fotbalového klubu, nechá si nejdříve udělat nezávazný audit společnosti, která vlastní stadion Bazaly. Na základě tohoto auditu se rozhodne, zda se společností bude dále zabývat. Ze smlouvy mu zatím nevyplývají žádné finanční závazky.

FC Baník Ostrava
zdroj: ČT24

Schválení smlouvy předcházela delší debata. Pro nakonec hlasovalo 34 zastupitelů, osm bylo proti a šest se hlasování zdrželo.

Primátor Ostravy Petr Kajnar:

"Pro město není jiný závazek než to, že udělá audit stavu celé společnosti, a vlastně má tři možnosti na základě toho auditu. Vůbec se tím nezabývat, nebo vstoupit do společnosti, která vlastní Bazaly, anebo přímo koupit nemovitost."

Město má další čtyři měsíce na to, aby se rozhodlo, zda Bazaly vezme pod svá křídla, a uleví tak napnutému rozpočtu fotbalového klubu, který po minulém majiteli trápí obří dluhy. I když definitivní rozhodnutí se dnešním usnesením oddálilo znovu o několik měsíců, Baník postoj radnice vítá a vnímá ho jako posun.

"Byl učiněn první krok na cestě k systémové spolupráci města s Baníkem. Je to pro nás zároveň závazek úspěšně zvládnout celkovou restrukturalizaci klubu," řekl předseda představenstva Baníku Petr Šafarčík. "Vyhověli jsme všem požadavkům ze strany města, které byly zapracovány do návrhu smlouvy. Změny spočívají v tom, že město si chtělo rozšířit možnosti, jakým způsobem převzít Bazaly," dodal.

Baník po předchozím majiteli Tomáši Peterovi zápolí s dluhy, které přesahují 100 milionů korun. Nové vedení, které klub převzalo v polovině února, si za jednu z klíčových priorit vytyčilo úzkou spolupráci s městem.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy