Následuje
IPPON

Opustí Ronaldo Real? Podle portugalského tisku jej navýsost rozčílila obvinění z daňových úniků

Madrid – Ligu mistrů vyhrál třikrát ze čtyř posledních let a na hřišti má za sebou co do úspěchu zřejmě nejlepších dvanáct měsíců v kariéře. Přesto je budoucnost Cristiana Ronalda podle portugalského tisku ve hvězdách. Dvaatřicetiletý kanonýr je totiž údajně roztrpčen z obvinění z daňových úniků natolik, že chce letos v létě odejít pryč ze Španělska. Podle listu A Bola je prý dokonce Ronaldovo rozhodnutí nezvratné.

Cristiano Ronaldo
zdroj: Reuters

Kapitán portugalské reprezentace o svém rozhodnutí prý už informoval prezidenta Realu Florentina Péreze a další funkcionáře. Pérez však údajně hodlá udělat vše pro to, aby jednoho z nejlepších fotbalistů světa udržel v klubu minimálně do konce jeho smlouvy v roce 2021.

Madridské státní zastupitelství tento týden obvinilo dvaatřicetiletého Ronalda z daňových úniků ve výši 14,7 milionu eur (asi 384 milionů korun). Loňský mistr Evropy se podle obvinění vědomě vyhýbal placení daní z osobnostních práv, k čemuž údajně využíval společnost na Panenských ostrovech založenou v roce 2010.

Ronaldo jakékoli podvody prostřednictvím své manažerské agentury důrazně popřel a za svou hvězdu se postavil i Real Madrid. Ve čtvrtek čtyřnásobný držitel Zlatého míče na Instagramu zveřejnil svou fotografii s univerzálním gestem s ukazováčkem před rty a textem "Někdy je mlčení ta nejlepší odpověď".

Rodák z ostrova Madeira je podle magazínu Forbes nejlépe placeným sportovcem světa, jeho roční výdělek z fotbalu a reklamy se pohybuje kolem 65 milionů eur (1,7 miliardy korun). V Realu Madrid hraje Ronaldo od roku 2009 a získal s ním dva španělské tituly a tři triumfy v Lize mistrů. Aktuálně se s Portugalskem připravuje na Pohár FIFA v Rusku.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy