Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Itálie

Opavě mají k záchraně pomoci Hellebrand a Čvančara

Opavský fotbal dostává vzpruhu v podobě hostování záložníka Patrika Hellebranda. Jednadvacetiletý hráč přichází do Slezska ze Slavie na půlroční hostování. Opava získala i druhou posilu, taktéž na půlroční hostování se připojil jablonecký Tomáš Čvančara.

Patrik Hellebrand
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

Hellebrand už v Opavě začal zimní přípravu, nyní kluby jeho hostování administrativně dotáhly. Mládežnický reprezentant podzimní část sezony strávil na Slovácku a v sedmi ligových utkáních si připsal jednu asistenci.

V Opavě očekává těžký boj o záchranu. "Moc dobře si uvědomuji, že to pro mě i celý tým bude náročné, ale zároveň to vnímám jako obrovskou motivaci. Moc bych chtěl pomoct k záchraně Opavy v lize, protože sem nejvyšší soutěž patří," řekl Hellebrand.

Zlínský odchovanec do Slavie přestoupil ze Slovácka před rokem. Celkem má Hellebrand v nejvyšší soutěži na kontě 40 utkání, ve kterých zaznamenal jeden gól a dvě asistence.

Poslechněte si nový díl Fotbal fokus podcastu:

"Patrik může hrát uprostřed zálohy i na pozici desítky. Pomůže nám svou kreativitou, útočníkům by měl vytvořit kvalitní servis. Je to šikovný fotbalista, technicky zdatný a rychlý hráč. Má velké předpoklady," uvedl sportovní manažer Opavy Pavel Zavadil, jenž postupně přechází z hráčské do funkcionářské role.

"Navíc je výhoda, že tady má rodinu, jeho taťka tady dříve hrál, takže zdejší prostředí velmi dobře zná, což také sehrálo roli. Jsme rádi, že tady Patrika máme. Dostane šanci. Věříme, že ji chytne za pačesy a pomůže nám," dodal Zavadil.

Opava posílila kádr i o Čvančaru

Čvančara má Opavě pomoci zvýšit údernost útoku. Talentovaný hráč přichází z druhého týmu tabulky Jablonce, kde na podzim zasáhl do devíti ligových utkání a dal jeden gól. Nepatřil ale do základní sestavy. V minulosti působil také v juniorkách Slavie a italského Empoli.

"V Jablonci jsem nebyl spokojen s mou herní vytížeností a začal jsem cítit, že by bylo dobré to zkusit jinde. Když se ozvala Opava, měl jsem velkou radost. A náš cíl? Ten je jasný: udržet se v lize," řekl Čvančara.

"Tomáš je vysoký a rychlý útočník s fantastickým výběrem místa ve vápně, kde se výborně orientuje. V Jablonci měl obrovskou konkurenci v Doležalovi, Chramostovi či Schranzovi. Měli jsme ho vytipovaného dlouho. Jsme přesvědčeni, že nám v koncovce pomůže," uvedl Zavadil.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy