Cyklotoulky

Opava s Příbramí se přiblížily postupu, Vlašim si vyšlápla na rozjeté Pardubice

Pardubická série tří vítězství za sebou skončila ve Vlašimi, kde fotbalisté z východu Čech prohráli 1:3. Ve 25. kole druhé ligy naopak nezaváhal Třinec, který rozstřílel Táborsko 5:1. K postupu do nejvyšší soutěže se přiblížily Opava s Příbramí, které shodně zvítězily 2:1.

Fotbalisté Vlašimi v akci
zdroj: ČTK autor: Vostárek Josef

Východočeský celek sice doma rozstřílel 4:0 o záchranu bojující Frýdek-Místek, ale Příbram má odehráno o jedno utkání méně. Na vítězství Hradce se hattrickem podílel Krátký, naprázdno naopak tentokrát vyšel nejlepší střelec soutěže Pázler.

Na opačném konci tabulky Ústí nad Labem prohrálo 1:2 na Žižkově a na posledním místě tabulky má stejně bodů jako patnácté Vítkovice, které však mají zápas k dobru. Od čtrnáctého Frýdku-Místku a třináctého Táborska, které jsou mimo sestupové pásmo, je dělí čtyři body.

Ráz utkání ve Vlašimi určilo vyloučení hostujícího brankáře Knoblocha, jenž poslal k zemi ve vyložené šanci Jandu. Z následné standardní situace otevřel skóre Vodháněl a pohotový Dao nedlouho poté přidal druhý gól.

Pardubický Černý sice ve druhém poločase z penalty snížil, ale v 78. minutě byl jako druhý hráč favorizovaného celku vyloučen Šejvl a dvojnásobnou přesilovku zužitkoval krátce před koncem střídající Ivanko-Macej.

Táborsko sice vedlo zásluhou brzkého gólu Proška, ale poté už dominoval pouze Třinec. Do 16. minuty totiž otočil stav a po pauze přidal další tři branky. Dvakrát se v utkání prosadili Šumbera s Dedičem.

V dalším souboji vyhrál Sokolov na stadionu Olympie Praha 1:0. Zápas rozhodl Kosak, jehož centr z úvodu druhé půle překvapivě zapadl k tyči.

25. kolo druhé fotbalové ligy:

Vlašim - Pardubice 3:1 (2:0)
Branky: 30. Vodháněl, 36. Dao, 88. Ivanko-Macej - 63. Černý z pen. Rozhodčí: Orel - Petřík, Kožár. ŽK: Dao, Mareček, Tusjak - Prosek, Šejvl, Jeřábek. ČK: 25. Knobloch (Pardubice), 79. Šejvl. Diváci: 449.

Třinec - Táborsko 5:1 (2:1)
Branky: 11. a 62. Šumbera, 70. a 76. Dedič, 16. Juřena - 6. Prošek. Rozhodčí: Adámková - Blažej, Podaný. ŽK: Zavadil (Táborsko). Diváci: 724.

Olympia Praha - Sokolov 0:1 (0:0)
Branka: 48. Kosak. ŽK: Jukl - Přeučil, Vávra, Glaser, Mejdr.

Viktoria Žižkov - Ústí nad Labem 2:1 (2:1)
Branky: 8. Volek, 44. Batioja - 29. Jakubov. Rozhodčí: Ginzel - Kubr, Pospíšil. ŽK: Trávníček, Štípek - Vaněk, Peterka. Diváci: 1121.

Varnsdorf - Opava 1:2 (1:1)
Branky: 23. Durdevič z pen. - 43. Kayamba, 50. Puškáč. Rozhodčí: Rejžek - Melichar, Vlasjuk. ŽK: Ondráček, Rudnytskyy, Zbrožek - Kuzmanovič, Smola. Diváci: 982.

České Budějovice - Znojmo 3:2 (2:2)
Branky: 28. Čavoš, 38. Novák, 88. Javorek - 32. a 43. Javůrek. Rozhodčí: Vojkovský - Kotalík, Pochylý. ŽK: Dujmovič, Machuča (oba Znojmo). Diváci: 814.

Příbram - Vítkovice 2:1 (1:1)
Branky: 4. Hlúpik, 50. Slepička z pen. - 37. Okleštěk. Rozhodčí: Houdek - Kříž, Černý. ŽK: Skácel - Dramé.

Hradec Králové - Frýdek-Místek 4:0 (2:0)
Branky:
32., 45.+1 a 80. Krátký, 58. vlastní Literák. Rozhodčí: Dubravský - Vít, Šimáček. Bez ŽK. Diváci: 841.