Olomouc pokračuje v krasojízdě, v souboji "béček" porazila Spartu 3:1

Olomouc v dohrávce 28. kola druhé ligy porazila doma v souboji rezerv Spartu B 3:1. Hanáci v posledních deseti zápasech ztratili pouhé dva body a ještě mohou teoreticky souěž vyhrát. Na pražskou Duklu, která si v neděli výhrou 3:2 s Prostějovem zajistila postup mezi elitu, má pětibodové manko. Samotné "béčko" Sigmy kvůli účasti A-týmu v nejvyšší soutěži postoupit nemůže.

Fotbalisté olomouckého béčka
zdroj: twitter.com/SKSigmaOlomouc

Olomouc potvrdila proti Spartě jednoznačně nejlepší jarní formu v soutěži už v prvním poločase, v němž rozhodla třemi góly.

Skóre otevřel v 22. minutě Fiala, na kterého navázal dvěma brankami Nigerijec Muritala. V nastavení zmírnil porážku Penxa.

Sigma na jaře ztratila body pouze za porážku v Prostějově a remízu 2:2 na Žižkově a Spartu zdolala i podruhé v sezoně. Letenští jsou dvě kola před koncem na devátém místě.

Dohrávka 28. kola druhé fotbalové ligy:

Olomouc B – Sparta B 3:1 (3:0)
Branky: 33. a 43. Muritala, 22. Fiala – 90.+2 Penxa. Rozhodčí: Kotala – Kotík, Dresler. ŽK: Muritala, Fiala, Elbel (všichni Olomouc). Diváci: 575.