Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Odvolací a revizní komisi ČMFS povede poprvé v historii žena

Kroměříž - Předsedkyní nové odvolací a revizní komise ČMFS byla ve středu večer v Kroměříži zvolena poprvé v historii žena. Pětičlenná komise, jejíž složení určila před dvěma týdny mimořádná valná hromada svazu, zvolila do této funkce Markétu Haindlovou, pražskou právničku se specializací na sportovní právo. Ta při volbě před dvěma týdny získala nejvíce hlasů ze všech současných členů.

Komise okamžitě potvrdila, že rozhodnutí bývalé ORK z 1. června je neplatné, a současně ani neprojednala odvolání Bohemians Praha proti mnohamilionovým pokutám od disciplinárky, protože nebyla splněna základní podmínka, že nejdříve musejí být zaplaceny.

Pět členů komise určila mimořádná valná hromada, protože dosavadní komise byla kvůli nepřekonatelným sporům uvnitř nefunkční. Paradoxní bylo, že jedna z ústředních postav dřívějších rozporů - bývalý předseda komise Ondřej Lněnička - byl do komise znovu zvolen, ovšem předsednickou funkci podle očekávání neobhájil. Potvrdily se tak zákulisní informace, že se mu jeho představy o fungování komise nepodaří v jiném personálním složení obhájit a bude se svými názory osamocen.

Svědčí o tom přinejmenším to, že komise vzápětí po zvolení předsedy jako první bod označila za neplatné rozhodnutí, které pod vedením Lněničky udělali potají někteří členové bývalé komise včetně jím kooptovaných členů dva dny před valnou hromadou. Vedení svazu verdikt ORK neuznalo a tresty pro Bohemians Praha zůstaly v platnosti, což dnešní rozhodnutí nepřímo potvrdilo. "Tyto případy projedná komise na svém příštím zasedání ve čtvrtek 24. června," oznámil v prohlášení sekretář komise Jan Obst.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy