Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Lední hokej 2019

Odvážný i problematický plán. Premier League by se mohla v létě dohrát ve zběsilém tempu

V současnosti je Premier League pozastavena do konce dubna. Vedení anglické ligy už ale snová plány, jak rychle dohrát zbylých 92 utkání: bez diváků v tréninkových kempech v Londýně a střední Anglii v červnu a červenci a všechna každý den před kamerami. Projekt má údajně i podporu vlády, které se zamlouvá myšlenka, že by lidé v době opatření mohli v televizi sledovat nejpopulárnější sport v zemi. Informoval o tom deník The Independent.

zdroj: REUTERS autor: Eddie Keogh

Plán počítá s tím, že by kluby a realizační týmy zůstaly v hotelu odděleně od svých rodin stejně jako na mezinárodních turnajích. Navíc by byly pravidelně testovány na koronavirus a musely by dodržovat karanténní opatření. Pozitivní test u kteréhokoli z hráčů či trenérů by mohl celý projekt zmařit.

Vedení Premier League chce znovu rozjet soutěž v červnu, a nikoli už v květnu proto, že by v zemi měl být v létě k dispozici důkladnější testovací systém a navíc by měl klesat každodenní přírůstek nakažených.

Plán doprovází i morální problém, protože by k dispozici museli být i lékaři, kteří přitom budou potřeba jinde. "Kam zamíří hráč, který si poraní křížové vazy nebo zlomí nohu, až ho odnesou na nosítkách? Nemocnice budou mít mnohem větší starosti. Premier League by téměř jistě musela mít k dispozici vyhrazenou soukromou nemocnici," uvedl nejmenovaný zdroj The Independent.

Před přerušením sezony vedl Liverpool tabulku o 25 bodů před vítězem posledních dvou ročníků Manchesterem City. "Reds" stačí k prvnímu titulu po 30 letech nasbírat ve zbývajících devíti duelech jen šest bodů.

Ve Velké Británii se koronavirem nakazilo přes 19 500 lidí, z nichž 1228 zemřelo.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy