Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
M ČR rallyecross Sedlčany

Odsouzený místopředseda Kučera rezignoval, fotbalová asociace dostala další dopis

Praha - Do sídla Fotbalové asociace ČR dorazil další dopis s informacemi o nynější korupční kauze. Jeho autorem je bývalý rozhodčí Pavel Býma, který byl jako čtvrtý sudí nasazen na jarní ligový duel Jablonce s Plzní (0:2). Zápas řídil Tomáš Adámek, který v prvním dopisu před necelými dvěma týdny na údajnou korupční aféru upozornil. Informaci o druhém dopisu, kterou přinesl server www.fotbalnaplno.cz, potvrdil předseda disciplinární komise Jiří Golda. Fotbalová asociace se bude zabývat i situací okolo místopředsedy Dalibora Kučery, který byl krajským soudem odsouzen na dva roky nepodmíněně. Kučera na svou funkci již rezignoval

Předseda disciplinární komise FAČR Jiří Golda
zdroj: ČTK autor: Doležal Michal

Předseda disciplinární komise dopis již předal policii podobně jako ten předchozí. V něm Adámek podle serveru Aktuálně.cz přiznal, že přijal 200 tisíc korun za ovlivnění zápasu Jablonec - Plzeň. Peníze sudímu prý nabídl a posléze i předal někdejší funkcionář Čáslavi či Táborska Martin Svoboda. Ten to však popřel.

Býma, který je od konce října vyšetřován kvůli pořádání nelegálních karetních turnajů a přechovávání pančovaného alkoholu, Adámkovu verzi o předání úplatku podpořil. "V dopise Býma uvedl, že se rozhodčí se Svobodou před zápasem potkali. Je v něm zmíněna i konkrétní částka, místo, kde se potkali," cituje Fotbalnaplno.cz svůj nejmenovaný zdroj. Býma v této sezoně už nebyl na seznamu prvoligových rozhodčích, odkud byl v létě vyřazen.

Pelta potvrdil: Jde o zápas Jablonce s Plzní

Že se vyšetřování týká především utkání Jablonec - Plzeň, potvrdil předseda FAČR Miroslav Pelta. "Ano, teď už to můžu potvrdit. Je to tento zápas. Považuju to za exces. Teď už záleží na disciplinárce, jak si s tím poradí," cituje Peltu server isport.cz. Zároveň potvrdil, že autorem druhého dopisu je Býma.

Je nám líto, video expirovalo.
Fotbalová asociace dostala další dopis

Disciplinární komise, která dosud dávala policii čas na vyšetřování, začne korupční kauzu řešit ve čtvrtek. Sdělit má všechny informace týkající se případu a začne si předvolávat konkrétní osoby. 

FAČR přišla o místopředsedu

Den po disciplinární komisi se mimořádně sejde i výkonný výbor fotbalové asociace. Ten se bude zabývat i situací kolem místopředsedy Dalibora Kučery. Toho totiž krajský soud v Brně v odvolacím řízení potrestal dvěma roky vězení nepodmíněně za pokus o uplacení insolvenčního správce firmy Square Transaction. V ní byl Kučera místopředsedou představenstva. Kučera na svou funkci však již rezignoval.

Roli místopředsedy Fotbalové asociace ČR za Moravu vykonával od června 2009. Rezignaci oficiálně předá členům výkonného výboru FAČR na pátečním zasedání. Post druhého místopředsedy tak může zůstat uvolněný až do 8. června příštího roku, kdy se koná valná hromada FAČR. A právě jenom valná hromada může členy výkonného výboru volit.

Kučera byl odsouzen společně s bývalým náměstkem zlínské primátorky Martinem Janečkou a Radkem Dvořákem. Trojice chtěla podle rozsudku podplatit insolvenčního správce věřitelské firmy, který vymáhal po Janečkově společnosti Square Transaction dluh 30 milionů korun. Za úplatek 750 000 korun měl správce tento vysoký dluh administrativně snížit přibližně na šest milionů korun. Správce se však místo přijetí peněz obrátil na policii.

Bránit se Kučera může podáním mimořádného opravného prostředku dovoláním k Nejvyššímu soudu. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy