Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Dvě minuty mého života

Odložené finále Poháru osvoboditelů se bude hrát v Madridu

Jihoamerická obdoba finále fotbalové Ligy mistrů se bude hrát ve Španělsku. Na stadion Santiaga Barnabeua, který patří slavnému Realu Madrid, se přesunula odložená odveta finále Poháru osvoboditelů mezi argentinskými kluby River Plate a Boca Juniors a odehraje se tam v neděli 9. prosince. Oznámila to jihoamerická fotbalová konfederace CONMEBOL.

Utkání Boca Juniors - River Plate
zdroj: DPA autor: Gustavo Ortiz

První finálový zápas skončil remízou 2:2. Odveta se měla hrát v Buenos Aires v sobotu 24. listopadu, ale autobus s hráči Bocy napadli cestou na stadion fanoušci River Plate. Nejprve byl duel o den posunut a následně odložen na neurčito.  

CONMEBOL po úterním jednání se zástupci obou klubů rozhodla, že se finále nebude hrát v Argentině, ale v jiné zemi, a to 8. nebo 9. prosince. Uvažovalo se i o sehrání zápasu před prázdným hledištěm, nakonec ale podle španělských médií budou na stadion smět příznivci obou soupeřů.  

O pořádání odvety projevilo okamžitě zájem několik organizátorů. Nabídly se Paraguay, Belo Horizonte v Brazílii, Miami, ale třeba také italský Janov.  

Disciplinární komise udělila River Plate za násilné chování fanoušků pokutu 400 000 dolarů (9,1 milionu korun). Tým navíc musí odehrát dva nejbližší domácí pohárové zápasy před prázdnými tribunami.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy