Následuje
SP Švýcarsko

Odejde Řepka do Jablonce? Pelta usilovně vyjednává

Jablonec nad Nisou – Šéf fotbalistů Jablonce Miroslav Pelta zjišťuje, za jakých okolností by do týmu mohl přivést sparťanského zadáka Tomáše Řepku. Ten během letní pauzy ztratil své výsadní postavení v pražském týmu a začínají se množit spekulace o jeho možném odchodu z Letné. Místo Řepky v letních přípravných zápasech dostávali víc prostoru na hřišti Erich Brabec s Tomášem Zápotočným. Rozladěný Řepka zůstal v posledních dvou přípravných duelech s Austrií Vídeň a třetiligovým Vltavínem jen na lavičce náhradníků.

Jablonec by mohl být jednou z variant pro jeho další možné působiště. Vedení Sparty zatím situaci kolem Řepky odmítá komentovat. "Zatím se k ničemu vyjadřovat nebudeme," řekl tiskový mluvčí klubu Ondřej Kasík. Majitel jabloneckého klubu Pelta však už se sedmatřicetiletým zadákem je v kontaktu. "Abych řekl pravdu, s Tomášem jsem si jednou telefonoval a sondoval jeho současnou situaci ve Spartě. A jak to tak vidím, pro obě strany by bylo nejlepší, kdyby Letnou opustil," citoval server iSport.cz Peltu.

Pelta prý jen čeká na to, jestli Řepka na nabídku ze severu Čech kývne. Zkušený zadák podle odhadů ve Spartě bere deset milionů korun ročně a je otázkou, jaké podmínky by mu nabídl Jablonec.

"Jestli půjdu do Jablonce? To já nevím, záleží na tom, jak se rozhodne Sparta," řekl obránce serveru iHned.cz. "V tuhle chvíli k tomu řeknu jen to, že pan Pelta má silný tah na bránu," doplnil hráčův agent Pavel Paska.

Podle Pelty by Řepka byl pro severočeský tým posilou. "Nepochybuji, že Tomáš by byl pro Jablonec přínosem. Je to kvalitní hráč. Navíc Spartě by prospělo, kdyby ho pustila," podotkl Pelta.

Místo Řepky Jarošík?

Podle zákulisních informací bude pro Řepkovu budoucnost ve Spartě klíčové, zda sparťané v přestupovém období přilákají posilu do středu obrany. Tou má být Jiří Jarošík, který nechce pokračovat ve španělské Zaragoze, ale jednání s ním prý zatím uvázla na mrtvém bodě. Dokud Sparta nezíská jiného stopera, nechce nikoho z trojice stabilních středních obránců uvolnit, což platí i pro Řepku.

Tomáš Řepka a Erich Brabec
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy