Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Battle of the Teams

"Odcházím šťastný," loučil se Guardiola s Barcelonou

Madrid – Vítězstvím ve španělském poháru se s fotbalisty Barcelony loučí jeden z neúspěšnějších trenérů historie katalánského klubu, Pep Guardiola. Nyní již bývalý kouč "Barcy" díky vítězství 3:0 nad Athletikem Bilbao získal s klubem čtrnáctou trofej a vyrovnal se tak další trenérské legendě Barcelony Johanu Cruyffovi.

Pep Guardiola po vítězstvím ve španělském poháru
zdroj: ČTK/AP autor: Andres Kudacki

"Odcházím šťastný, zvlášť protože jsem byl součástí procesu, který začal už přede mnou a se mnou ani neskončí. Jsem přesvědčený, že jsme za sebou zanechali dobré vzpomínky. Že lidi budou říkat, že tito hráči hráli skvělý fotbal. Naše část cyklu byla skvělá," řekl Guardiola.

Jednačtyřicetiletého kouče nahradí dosavadní asistent Tito Vilanova a Guardiola věří, že úspěchy mohou pokračovat. "Tento tým nekončí, základy jsou postavené. Nic jsme nevynalezli, jen jsme nechali každého, ať prosazuje své nápady. Nechávám tu něco za sebou pro ty, kdo přijdou na mé místo," řekl.

Guardiola ocenil i finálového soupeře z poháru Bilbao, kterého nezlomily ani tři inkasované branky v úvodní půlhodině. "Jsem velkým fanouškem Athletiku a jeho přístupu, je to tým, který se nikdy nevzdává. Jsou jedním z nejpozoruhodnějších týmů, které proti nám v této sezoně hrály," ocenil hráče Marcela Bielsy.

I přes druhé místo ve španělské lize a semifinálovou porážku v Lize mistrů s Chelsea považuje Guardiola právě skončený ročník za pro tým nejpřínosnější. "Zlepšili jsme se takticky. V prvních sezonách to byly samé ohňostroje, čistě energická hra. K tomuto ročníku jsme přistoupili víc analyticky a jsem přesvědčený, že tento tým bude časem ještě lepší," řekl předtím, než se v tiskovém centru dočkal potlesku vestoje během svého odchodu.

S trenérem, který si chce kvůli únavě dát od fotbalu nejméně roční pauzu, se těžko loučili i hráči. "Myslím si, že to pro něj nemohlo skončit lépe. Letos jsem nenahrál zrovna tolik, kolik bych si představoval, ale jsem hrdý na to, že jsem tu s ním mohl čtyři roky být. Jsem hrdý na všechno, co mě naučil," řekl obránce Gerard Piqué.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy