Následuje
Manchester United - Club Brugge

Ocenění pro slávistu Ngadeua. Dostal se do ideální jedenáctky mistrovství Afriky

Libreville (Gabon) – Dalšího velkého úspěchu se na mistrovství Afriky dočkal obránce pražské Slavie Michael Ngadeu. Po celkovém triumfu s Kamerunem se dostal také do nejlepší jedenáctky turnaje. Jeho spoluhráč z vítězného týmu útočník Christian Bassogog byl zvolen nejlepším hráčem 31. ročníku turnaje v Gabonu.

Slávista Ngadeu slaví branku v reprezentačním dresu Kamerunu
zdroj: Reuters autor: Amr Abdallah Dalsh

Ngadeu výrazně pomohl Kamerunu k pátému titulu a prvnímu od roku 2002. Šestadvacetiletý stoper na šampionátu odehrál v základní sestavě všech šest zápasů včetně nedělního finále s Egyptem (2:1) a skóroval ve skupině proti Guinei Bissau a v semifinále proti Ghaně.

Ústřední postavou "Nezkrotných lvů" byl i jednadvacetiletý Bassogog. Útočník dánského Aalborgu, který ještě před dvěma lety nastupoval ve čtvrté americké lize, dal gól v semifinále s Ghanou.

Nejlepší tým šampionátu vybírala technická komise Africké fotbalové konfederace. Z vítězného Kamerunu se do ní vedle Ngadeua a Bassogoga dostal také brankář Fabrice Ondoa.

Nejlepší jedenáctka mistrovství Afriky v Gabonu:

Fabrice Ondoa (Kamerun) - Modou Kara Mbodji (Senegal), Ahmed Hegazy (Egypt), Michael Ngadeu (Kamerun) - Charles Kaboré (Burkina Faso), Daniel Amartey (Ghana), Bertrand Traoré (Burkina Faso), Christian Atsu (Ghana), Mohamed Salah (Egypt) - Christian Bassogog (Kamerun), Junior Kabananga (DR Kongo).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy