Magazín EURO 2024

Obhájci z Mexika porazili Guatemalu a jsou blízko čtvrtfinále Zlatého poháru

Fotbalisté Mexika ve druhém utkání skupiny A na mistrovství Severní a Střední Ameriky, jehož začátek byl kvůli dešti o téměř 40 minut odložen, porazili 3:0 Guatemalu a přiblížili se postupu do čtvrtfinále. O výhře obhájců titulu rozhodl dvěma góly Rogelio Funes Mori.

Utkání Guatemala - Mexiko
zdroj: ČTK/AP

Třicetiletý útočník otevřel skóre v 29. minutě a druhý zásah přidal v 55. minutě. Argentinský rodák, který za Mexiko poprvé nastoupil v přípravě na začátku června, si vylepšil bilanci v reprezentaci na tři zápasy a tři góly.

Mexiko má po úvodní bezbrankové remíze Trinidadem a Tobagem na kontě čtyři body a skupinu zakončí zápasem Salvadorem, který vede tabulku s šesti body. Třetí Trinidad a Tobago má jeden bod. Poslední Guatemala je bez bodu i šance na čtvrtfinále, kam projdou dva nejlepší týmy tabulky.