Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

O využití videa ve fotbale se bude jednat v říjnu

Singapur - Šéf mezinárodní fotbalové asociace (FIFA) Sepp Blatter potvrdil, že se na programu říjnového jednání komise, která je zodpovědná za pravidla, bude diskutovat o možnostech zavedení moderních technologií ve sporných brankových situacích. Švýcarský funkcionář na tiskové konferenci v Singapuru prohlásil, že schůzky se zúčastní i možní dodavatelé, aby prezentovali své varianty řešení.

Volání po zavedení technologií zesílilo při letošním mistrovství světa v JAR, na kterém rozhodčí neuznali regulérní gól Angličana Franka Lamparda v osmifinále s Německem, ačkoliv se míč po jeho střele odrazil od břevna jasně za brankovou čáru. Odpůrce novinek Blatter už tehdy slíbil, že se FIFA začne problémem zabývat, ale na červencovém zasedání IFAB na technologie nedošlo. Komise tehdy ale rozhodla o prodloužení a rozšíření experimentu s brankovými rozhodčími na další dvě sezony.

"Na říjnovém jednání už brankové technologie budou na programu jednání," řekl Blatter v Singapuru, kde je u příležitosti zahájení fotbalových turnajů na premiérových Olympijských hrách mládeže. Dodal, že se nikdy zavedení technologií nebránil. "Říkal jsem, že pokud budeme mít absolutně přesný a jednoduchý systém, tak jej zavedeme. Dosud jsme takový neměli," řekl čtyřiasedmdesátiletý Blatter.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy