HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice

O světový titul si zahrají fotbalistky USA a Japonska

Berlín - Ve finále mistrovství světa fotbalistek v Německu si zahrají Američanky a Japonky. Výběr USA v Mönchengladbachu porazil 3:1 Francii, Japonky stejným výsledkem ve Frankfurtu zdolaly Švédsko. Američanky se díky brance Lauren Cheneyové v prvním poločase ujaly vedení. Francie vyrovnala v 55. minutě po zásahu Sonii Bompastorové, za postupem však nasměrovaly USA Abby Wambachová a Alex Morganová, které se trefily v 79. a 82. minutě.

Japonky prohrávaly od desáté minuty po brance Josefine Öqvistové, ještě do přestávky ale srovnala Nahomi Kawasumiová. Do vedení poslala Japonsko v 60. minutě kapitánka Homare Sawaová, chvíli na to přidala svou druhou trefu Kawasumiová.

Američanky si o zlato zahrají potřetí v historii. Titul získaly na premiérovém šampionátu v roce 1991, prvenství slavily i o osm let později. Japonsko bude usilovat o svou první medaili z mistrovství.