Následuje
SP Rakousko

O osudu jubilejního gólu Anglie rozhodne Královec

Londýn - Český rozhodčí Pavel Královec má v rukou osud jubilejního 2000. gólu anglické reprezentace, který v úterý ve Wembley rozhodl o výhře domácího týmu 1:0 nad Švédskem. Anglická Fotbalová asociace (FA) připsala vítěznou branku Garethu Barrymu, ale protože jeho hlavičkový pokus ještě tečoval švédský obránce Daniel Majstorovic, panují o střelci nejasnosti.

Angličtí fotbalisté
zdroj: ČTK/AP

"Označili jsme za autora gólu Barryho. Pokud ale rozhodčí ve své zprávě rozhodne, že to byla vlastní branka, změníme to," uvedl mluvčí FA. "Požádáme ho, aby si prostudoval záznam a zaujal k tomu stanovisko. Kdyby se to stalo v zápase soutěže FIFA nebo UEFA, rozhodla by o tom jejich komise, ale v přípravě je to záležitost sudího," dodal.

Záložník Manchesteru City Barry skóroval ve 22. minutě a jeho trefa přinesla ještě jednu historickou událost - první vítězství Anglie nad Švédskem po 43 letech. I kdyby Královec nakonec rozhodl, že šlo o vlastní gól, nebude to mít vliv na peněženky sázkařů. Společnost William Hill už oznámila, že bude vyplácet výhry těm, kteří tipovali, že se Barry v úterním utkání trefí.První gól anglické reprezentace vstřelil v roce 1873 William Kenyon-Slaney při výhře 4:2 nad Skotskem, 1000. branku zaznamenal v roce 1960 Jimmy Greaves a přispěl k vítězství 5:1 nad dalším ostrovním rivalem Walesem.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy