EP Benátky nad Jizerou

O krok blíže Euru. Rosický za juniorku Arsenalu odehrál 71 minut

Londýn – Výborná zpráva pro českou fotbalovou reprezentaci směrem k mistrovství Evropy přišla z Anglie. Tomáš Rosický, jenž se vrací po dvouměsíčním zranění, podruhé nastoupil za juniorku Arsenalu. Pětatřicetiletý záložník v utkání proti mladíkům Swansea odehrál úvodních 71 minut, ale prohře 1:3 nezabránil.

Tomáš Rosický
zdroj: PA autor: John Walton

Rosický bojoval se zraněními od loňského června. V lednu se sice vrátil na hřiště v duelu Anglického poháru s Burnley, ale po několika minutách si natrhl stehenní sval a původně se zdálo, že bude mít po sezoně.

Jenže léčba byla překvapivě rychlá, na začátku dubna se Rosický vrátil do plného tréninku a v pátek za juniorku poprvé nastoupil na poločas s Newcastlem.

Zkušený středopolař tak zvýšil své šance na účast na mistrovství Evropy ve Francii. Trenér národního týmu Pavel Vrba na minulém reprezentačním srazu prohlásil, že Rosický k nominaci na Euro od dubna potřebuje zápasovou zátěž a není pro něj až tak podstatné, zda to bude za A-tým nebo juniorku Arsenalu.