Následuje
Sportovní zprávy

O finále Ligy národů si to rozdá Anglie s Nizozemci a Portugalci se Švýcary

Souboj dvou těžkých vah nabídne semifinále prvního ročníku fotbalové Ligy národů. V boji o postup do finálového střetnutí se utkají Anglie a Nizozemsko. Druhou dvojici tvoří Švýcarsko s Portugalskem. Závěrečný turnaj pro vítěze základních skupin nejvyšší soutěže se uskuteční od 5. do 9. června v Portu a Guimaraesi.

Fotbalisté Anglie se radují z gólu
zdroj: REUTERS autor: Carl Recine

Portugalci, kteří jako jediní v nejvyšší divizi Ligy národů ve skupině neprohráli, narazí na Švýcarsko podruhé v krátké době. Oba soupeři se utkali v kvalifikaci mistrovství světa, kde úřadující evropští šampioni loni v Lisabonu vyhráli 2:0, zatímco venku předtím stejným rozdílem prohráli. Portugalci do Ruska prošli z prvního místa a Švýcaři uspěli v baráži.

"Švýcarsko známe velmi dobře a i kdybychom ho neznali, tak by se stačilo podívat na jejich výsledky v Lize národů, kde dali nejvíc gólů," řekl trenér Portugalska Fernando Santos. "Jedeme do Portugalska vyhrát, chceme se postarat o překvapení," vyhlásil švýcarský kouč Vladimir Petkovic.

Anglie se naposledy utkala s Nizozemskem v přípravě letos v březnu a výběr trenéra Garetha Southgatea, který je jedním ze soupeřů českého týmu v nadcházející kvalifikaci mistrovství Evropy, vyhrál 1:0. Bylo to první vítězství nad nizozemskou reprezentací od roku 1996 a po sedmi duelech. V soutěžních zápasech má Nizozemsko s Anglií bilanci 2 výhry, 2 remízy a jedna prohra.

Sestřih utkání Německo - Nizozemsko

"Myslím, že všechny čtyři týmy ve finále jsou vyrovnané. Ukazuje to i jejich umístění v žebříčku FIFA, takže všichni budou mít pocit, že mají šanci Ligu národů vyhrát," uvedl trenér Southgate. "Nizozemce sleduju od příchodu Ronalda Koemana k týmu a jsou na tom podobně jako my. Staví nový tým, mají mladé technické hráče, kteří hrají v tempu a rychlosti," dodal.

Komplimenty na adresu soupeře nešetřil ani Koeman. "Gareth anglický tým vede stylem, který máme v Nizozemsku rádi - dává šanci mladým hráčům," řekl s tím, že úspěchem v Lize národů by nizozemská reprezentace chtěla smazat nepříliš povedené výsledky z posledních let.

"Máme za sebou těžké období, kdy jsme dávali tým dohromady a chyběli jsme na dvou velkých turnajích," připomněl Koeman absenci na mistrovství Evropy 2016 i na letošním světovém šampionátu. "Největší kompliment pro hráče je teď to, že fanoušci zase začínají být pyšní na národní tým," dodal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy