Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín Evropské ligy UEFA

Novinka s pěti střídajícími bude pokračovat. FIFA prodloužila platnost pravidla

Původně mělo platit jen do 31. prosince tohoto roku, nově zavedené pravidlo o pěti střídáních během jednoho zápasu ale nakonec budou moci kluby využívat až do příštího léta. Rozhodla o tom Světová federace FIFA, která dočasnou změnu poprvé představila v květnu.

Hromadné střídání Manchesteru United
zdroj: ČTK/PA/ autor: Michael Steele

FIFA zavedla novinku, kterou odsouhlasila mezinárodní pravidlová komise IFAB, vzhledem k nabitému kalendáři, který absolvují týmy po uvolnění koronavirových opatření a opětovném rozehrání soutěží.

"Některé ligy, které se letos znovu začaly hrát, budou mít před startem nové sezony kratší pauzu na regeneraci a přípravu než obvykle. V mnoha soutěžích bude mít ročník 2020/21 nahuštěný program, protože se začne později a nebude možné termínovou listinu natáhnout kvůli začátku velkých mezinárodních turnajů," uvedla FIFA.

Dále platí, že mužstva mají na pět střídání k dispozici pouze tři "okna" a poločasovou přestávku, aby změna pravidel příliš nenatahovala zápasy. K šestému střídání pak mohou trenéři sáhnout v případném prodloužení ve vyřazovacích utkáních.

Pět střídání bude příští léto dovoleno také na reprezentačních akcích, například na mistrovství Evropy nebo na fotbalovém turnaji na olympijských hrách v Tokiu. Změna v pravidlech by měla platit do srpna 2021.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy