Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
STRABAG Cup 2020 Zadov

Novináři si oficiálně stěžují na kouče Weisse

Pretoria - Vztah mezi trenérem slovenských fotbalistů Vladimírem Weissem a slovenskými médii je nadále na bodu mrazu. Na jeho chování na pondělní tiskové konferenci si novináři dokonce stěžují prostřednictvím Slovenského syndikátu novinářů. Případem se má zabývat také Mezinárodní asociace sportovních novinářů (AIPS) a FIFA. Na pondělní tiskové konferenci se Weiss zdržel jen 40 vteřin a po třech otázkách naštvaně opustil tiskové středisko slovenské výpravy v Pretorii.

Weiss prý v pondělí žurnalisty vulgárně urážel a vyhrožoval jim. Reagoval tak na kritiku, která se na tým snesla po remíze 1:1 s Novým Zélandem a prohře 0:2 s Paraguayí.

Po úterním tréninku měl Weiss čelit novinářům znovu, překvapivě však vůbec nedorazil a poslal za sebe asistenta Michala Hippa. "Trenér Weiss měl pozvání na nějakou schůzku. Účast asistenta Hippa byla již dříve plánovaná," uvedla mluvčí výpravy Marianna Čižmárová.

Novináři chtějí, aby Weisse potrestala FIFA

Dva z novinářů podle slovenských médií podali oficiální stížnost u AIPS a žádají, aby Weisse potrestala FIFA. Slovenský syndikát novinářů pak vydal oficiální prohlášení, v němž se ohrazuje proti urážlivému chování trenéra Weisse. "Klást otázky, jakkoli nepříjemné, je podstata práce novináře a veřejně činná osoba, kterou je i trenér národního týmu, by měla zvládat svoje povinnosti tak, aby vulgárně neurážela a nevyhrožovala pracovníkům médií jen proto, že oni plní svou roli ve společnosti," stojí v prohlášení syndikátu.

Jelikož Weiss před médii od incidentu nevystoupil, jeho názor zprostředkoval vedoucí slovenské výpravy Stanislav Strapek. "Vlado mi k tomu řekl, že ho jeden z novinářů urazil, a proto odešel. Víc k tomu nemohu říci, protože jsem tam nebyl. Nechci proto nikoho odsuzovat. Pokud došlo k vulgarismům, které jsou uváděny v médiích, tak se omlouvám," řekl Strapek. "Mělo by se to ale vyřešit mezi trenérem a konkrétním novinářem, který ho urazil, neboť je to jejich osobní věc," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy