Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ČP Skupiny ČEZ 2020 Troja

Novák po zahozené tutovce: Mohl jsem se ho zeptat, kam to chce

Praha - Češi po nevýrazném výkonu jen remizovali v úvodním zápase boje o mistrovství světa se Severním Irskem 0:0. I když se ale reprezentace nepředstavila v ideálním světle, měla dostatek šancí na skórování. Tou největší byla stoprocentní příležitost Filipa Nováka. Ten však tváří v tvář severoirskému gólmanovi Michaelu McGovernovi zaváhal.

Filip Novák v utkání se Severním Irskem
zdroj: Reuters autor: David Cerny

"Říkal jsem si, že jsem ve vápně, takže jsem myslel, že někdo musí být u mě. Snažil jsem se co nejrychleji zakončovat a vůbec jsem se nekoukal kolem sebe," řekl novinářům Novák. "Jak jsem vystřelil, podíval jsem se kolem sebe, a nikdo tam nebyl. Takže jsem se klidně mohl zeptat brankáře, kam to chce. Bohužel jsem to nedal, nedá se nic dělat. Měli jsme víc šancí a měli jsme vyhrát," dodal obránce dánského Midtjyllandu.

Zahozenou šancí na svůj první reprezentační gól se prý příliš dlouho trápit nebude. "Ne že bych to házel za hlavu, ale do příště si to musím zapamatovat. Přesně z takové šance jsem dal dva góly v sezoně. Chodím na hlavičky, bohužel se to nepovedlo," konstatoval Novák.

Litoval, že český tým chvílemi nezachoval klidnější hlavu a lépe nekombinoval. "Chyběla tomu nějaká nadstandardní přihrávka, něco překvapivého, co by nás dostalo do šance," mínil Novák.

"Chtěli jsme na ně vletět, jako se nám to podařilo s Arménií, ale je to jiný soupeř. Hráli z bloku, jsou silní ve vzduchu. Na druhou stranu jsou slabší v kombinaci. Kdyby byla naše kombinace trochu lepší, bylo by víc šancí a třeba i gólů. V závěru už to byla taková křeč," dodal.

Je mu jasné, že remíza na úvod kvalifikace znamená ztrátu. "Všichni jsme v kabině skleslí. Pro Iry to znamená hodně, je to pro ně plusový bod zvenku. Já ale věřím, že je také u nich obereme o body a rozdáme si to nejen s nimi, ale se všemi o postup," dodal Novák.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy