Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Novák míří z Dánska do Turecka, nově bude hrát za Trabzonspor

Reprezentační obránce Filip Novák mění dánskou ligu za tureckou. Sedmadvacetiletý levý bek přestoupil z Midtjyllandu do Trabzonsporu a se sedmým celkem Süper Lig podepsal smlouvu na dva a půl roku.

Filip Novák v zápase proti Norsku
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

Novák ve středu večer dorazil v doprovodu zástupce z hráčské agentury Sport Invest do Istanbulu a dnes v Turecku úspěšně absolvoval zdravotní testy.

Novák přestoupil do Midtjyllandu v srpnu 2015 z Jablonce a s aktuálním lídrem dánské ligy tehdy podepsal čtyřletou smlouvu. Stal se jednou z opor týmu. V této sezoně dánské ligy nastoupil k 16 utkáním a dal tři góly.

"Odejít z Dánska bylo těžké, protože všichni v klubu mě tam chtěli. Nebylo lehké vyjednat přestup, nakonec se to všechno podařilo. Je mi líto, že nebudu bojovat s Midtjyllandem o titul, ale na druhou stranu mám před sebou další cíl, a to být úspěšný s Trabzonsporem a bojovat o evropské poháry," řekl k přestupu Novák.

Nyní by si měl Novák vyzkoušet druhé zahraniční angažmá. V Trabzonsporu, jemuž patří v turecké lize sedmé místo, by se potkal hned se čtyřmi Slováky. V kádru figurují Tomáš Hubočan, Matúš Bero, Juraj Kucka a Ján Ďurica.

"Přicházím s úplně stejným cílem jako do Dánska. Chci ukázat, že se dokážu prosadit zase v jiné lize a doufám, že se mi to podaří. Je to pro mě největší moment v kariéře," uvedl Novák.

"Dánský klub si ho chtěl podržet také pro jarní část sezony a vzhledem k aktuálnímu tabulkovému postavení Midtjyllandu jsme počítali s Filipovým přestupem spíše směrem k letnímu přestupovému období. Nicméně zájem Trabzonsporu byl enormní, turecký klub přistoupil k jednání velmi konkrétně a dokázal splnit veškeré podmínky Midtjyllandu," uvedl Novákův agent Viktor Kolář.

S profesionální kariérou začínal Novák ve Zlíně, odkud v roce 2011 zamířil do Jablonce. V uplynulé kvalifikaci o mistrovství světa patřil do základní sestavy české reprezentace. Za národní A-tým odehrál zatím 12 zápasů a dal jeden gól.

Zdroj
ČTK, Sport Invest

Hlavní zprávy