Následuje
Magazín českého snowboardingu

Nouri z Ajaxu má po kolapsu trvale poškozený mozek

Amsterdam – Po kolapsu a srdeční příhodě v přípravném utkání s Werderem Brémy utrpěl dvacetiletý fotbalista Ajaxu Abdelhak Nouri trvalé poškození mozku. V Amsterdamu jej v nejbližší době čeká další léčba, ale naděje na uzdravení nejsou velké.

Abdelhak Nouri po srdeční příhodě v zápase s Brémami
zdroj: imago sportfotodienst autor: Roland Krivec/DeFodi.de

Talentovaný záložník se bezvládně sesunul na hřiště v 70. minutě utkání s Brémami na soustředění v Rakousku. Po rychlé první pomoci byl Nouri vrtulníkem dopraven do nemocnice a hra už nepokračovala.

Nizozemský mládežnický reprezentant marockého původu následně strávil tři dny v umělém spánku a v úterý ho lékaři začali probouzet. Podle prvních zpráv byl mimo ohrožení života a měl se uzdravit, další vyšetření ale ukázala poškození mozku.

"Je to ta nejhorší možná zpráva, je to příšerné. Obrovsky soucítíme s rodinou a jeho příbuznými, jejich utrpení nelze popsat. Je to velká rána i pro Ajax," řekl výkonný ředitel klubu a brankářská legenda Edwin van der Sar.

"Byly to nejisté dny, mnoho lidí mu různě vyjadřovalo podporu. Abdelhak je velký talent, bohužel kvůli tomu, co se stalo, se asi nikdy nedozvíme, jak daleko by jeho hvězda dosáhla," dodal šestačtyřicetiletý funkcionář Ajaxu, do jehož kádru patří i český ofenzivní záložník Václav Černý.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy