Následuje
HC Dynamo Pardubice - PSG Berani Zlín

"Nohy měl výš než břevno." Ronaldova gólová hlavička si vysloužila obdiv

Cristiano Ronaldo ukázal jeden ze svých výjimečných kousků. Tentokráte to ale nebyl fantastický zásah z přímého kopu nebo sólo přes čtyři obránce. Svět nadchl gólovou hlavičkou, kterou rozhodl duel se Sampdorií. Kanonýr Juventusu si našel míč po centru Alexe Sandra v nevídané výšce, kterou technika spočítala na 256 centimetrů, a překonal janovského brankáře Sampdorie Emila Audera.

Cristiano Ronaldo a jeho obdivuhodná hlavička
zdroj: ČTK/ZUMA

O jeho parádě se s uznáním vyjádřil i soupeř, Ronaldo sám sebe přirovnal k basketbalové legendě Chicaga Bulls Michaelu Jordanovi, jenž ve své éře udivoval publikum efektními kousky vysoko ve vzduchu.

"CR7 Air Jordan," uvedl portugalský reprezentant v postu na sociálních sítích se snímky s jednotlivými fázemi rozhodujícího okamžiku zápasu. Srovnání přezdívek obou sportovních ikon doplnil o ikonku letadla.

Juventus dvěma krásnými góly Ronalda a Dybaly udolal Sampdorii

Před Ronaldem se sklonil i trenér Sampdorie Claudio Ranieri. "Visel ve vzduchu snad hodinu a půl. Předvedl něco, co se jinak vidí jen v NBA," řekl. "Prohráli jsme, ale porazila nás dvě mistrovská díla," dodal s odkazem i na gólovou střelu Paula Dybaly.

Neudržel se třeba ani bývalý anglický útočník a dnes televizní expert Gary Lineker. "Ronaldo dal právě gól hlavou, při kterém měl nohy výš než břevno... To byla jen malá nadsázka," napsal na Twitteru.

Také v italských médiích vyvolal Ronaldův gól údiv a nadšení. "Tenhle gól musí být vzorem ve všech fotbalových akademiích," napsal Tuttosport. Ronalda označil za Marťana a s podobným přirovnáním přišla i Gazzetta dello Sport. "Mimozemšťan Ronaldo. On neustále hledá nové území, které by si podmanil."

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy