Následuje
M ČR 2019

Nizozemský rekordman Sneijder definitivně řekl fotbalové kariéře sbohem

Neúnavný dříč Wesley Sneijder ukončil fotbalovou kariéru. Rekordman v počtu startů za nizozemskou reprezentaci, pětatřicetiletý bývalý hráč Realu Madrid či Interu Milán, už letos kvůli zranění nenastupoval.

Wesley Sneijder
zdroj: ČTK/AP autor: Wong Maye-E

Sneijder potvrdil konec kariéry v rozhovoru pro televizi týmu FC Utrecht. V klubu ze svého rodného města, za který však nikdy nehrál, si pořídil skybox na příští sezonu a stal se členem místního takzvaného "Business Clubu".

"Protože jsem už skončil s fotbalem, chtěl jsem najít nějaké hezké místo, kde bych se mohl o své vzpomínky podělit s ostatními," řekl Sneijder v klubových prostorách, kde jsou zarámované jeho dresy a některé z trofejí.

Za nizozemskou reprezentaci odehrál Sneijder 134 zápasů, slavnostní rozlučku prožil loni na podzim proti Peru. V dresu "Oranjes" se stal v roce 2010 v JAR vicemistrem světa a o čtyři roky později získal v Brazílii bronz.

Klubovou kariéru začal 170 cm vysoký záložník v Ajaxu Amsterdam, poté nastupoval za Real, Inter, s nímž vyhrál Ligu mistrů, turecký Galatasaray, Nice a naposledy za katarský klub Al Gharráfa. Poslední zápas absolvoval 6. prosince, pak už kvůli zranění nehrál a na konci června mu vypršela smlouva.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy